نماد صلیب شکسته نازی ها(سواستیکا)

نماد صلیب شکسته نازی ها(سواستیکا)Reviewed by پویا ودایع on Oct 13Rating:

این یک نماد بسیار باستانی است که زمان پیدایش آن به دوران نو سنگی برمی گردد. استفاده از این نماد در سرتاسر جهان مشاهده شده و در بسیاری از دین ها مانند هندو، کاتولیک روم باستان،بودایی و برهما بودایی دارای اهمیت است.

تا قبل از ظهور نازی ها در آلمان(۱۹۲۰-۱۹۴۵) به شکل گسترده دیده می شد و به معنای خوشبختی بود. کلمه سواستیکا ریشه در زبان سانسکریت دارد.” سو”  به معنی خوب و” آستی”  به معنی بودن و” کا” پسوند است.

RING9 شکسته نازی ها نماد صلیب شکسته نازی ها(سواستیکا) RING9

در سال ۱۹۲۰، آدولف هیتلر تصمیم گرفت برای حزب نازی علامت و پرچم تعیین کند. برای هیتلر این علامت باید نماد مبارزه و مناسب یک پرچم می بود(برگرفته از کتاب نبرد من). او در این کتاب طراحی این پرچم را این گونه توضیح می دهد: “در رنگ قرمز جنبش یک جامعه را می بینیم، در رنگ سفید ملی گرایی را می بینیم، در نماد سواستیکا نبرد یک آریایی را برای پیروزی می بینیم و در همین نماد ایده خلاقانه ای می بینیم که همیشه ضد یهودی بوده و خواهد بود.”

سواستیکای مدرن(شکسته نازی) هنوز یکی از قدرتمندترین نمادهاست که با ایدئولوژی نازی ها،باورهای آریایی، برتری نژاد سفید و یهودی ستیزی گره خورده است.


دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
برای استفاده از کد QR می بایست گوشی خود را در مقابل این کد قرار داده تا لینک در گوشی شما نمایش داده شود QR Code For:  نماد صلیب شکسته نازی ها(سواستیکا)
0 پاسخ

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت‌گذاری شده‌اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *