کتاب مهندسی زبان بدن

آموزش زبان بدن 
0
کتاب مهندسی زبان بدنReviewed by پویا ودایع on Sep 8Rating:

مهندسی زبان بدن مهندسی زبان بدن کتاب مهندسی زبان بدن

 

یادداشت استاد محمدرضا شعبانعلی در مورد کتاب مهندسی زبان بدن
همه کسانی که در حوزه مذاکره کار می کنند با نام محمدرضا شعبانعلی اشنا هستند. نوشته زیر نوشته ای کوتاه در مورد کتاب مهندسی زبان بدن نوشته پویا ودایع است که اقای شعبانعلی در صفحه شخصی شبکه های اجتماعی خود قرار داده اند .

 

قبلاً می‌گفتم پویا ودایع از حوزه‌ی مذاکره فقط زبان بدن را می‌داند.اخیراً در اثر یکی از رفتارهایش فهمیدم که مذاکره را هم می‌داند.
همه می‌دانند که من از منتقدان جدی بزرگنمایی بیش از حد مبحث زبان بدن در مذاکره هستم.
وقتی که دیدم در نخستین صفحه‌ی کتاب، آن را به «محمدرضا شعبانعلی» تقدیم کرده،‌ به او گفتم که استراتژی مذاکره را خوب می‌فهمی. چون کتاب را به کسی که ممکن بود نقدی جدی بر آن بنویسد تقدیم کرده‌ای!
بگذریم که در توضیحش نوشته بود: «استاد مذاکره تجاری» تا به اندازه‌ی توانش، دیواری دور زندگی ما بکشد! من سالهاست از عناوین استادی و مذاکره و تجارت می‌گریزم تا خودم به برچسب‌های خودم،‌ گرفتار نشوم.
امروز توانستم کتاب پویا را ببینم. به چند دلیل کتاب را دوست داشتم که قطعاً هیچ‌کدام آنها «تقدیم شدن کتاب به من» نیست. چرا که از من گذشته که با این لطف‌ها هیجان‌زده شوم.
اما سه نکته در این کتاب وجود دارد:
اول اینکه – متن ایرانی است. وقتی می‌خوانید می‌دانید یک ایرانی آن را نوشته. مطالبی گفته شده که در فرهنگ ما قابل فهم است. خسته شدم از بس در این سالها توضیح دادم کارکرد منفی توصیه‌های آمریکایی آلن پیس، در فرهنگ ایرانی بیشتر از کارکرد مثبت آن است.
دوم اینکه – در بسیاری از بخش‌های کتاب، یک اشاره می‌بینید: اینکه آیا یک رفتار خاص،‌ در مورد زنان و مردان به شکل یکسان به کار گرفته می‌شود؟
اما سومین و مهم‌ترین نکته – عکس ها و تصاویر این کتاب تماماً ایرانی هستند. او کاراکتر خاصی را انتخاب کرده و تمام عکس‌ها را با وی کار کرده. فرهنگ ما سالهاست از کپی کاری و مفت کاری و تقلید رنج می‌برد. گاهی بغضم می‌گیرد از اسلایدهایی که با عکس‌ها و نوشته‌های خارجی پر شده. با کارهای گرافیکی غیر ایرانی. با عکس‌های چند بار آفست شده در کتاب‌ها.
همین کار پویا به تنهایی کافی است که اگر کسی کتاب زبان بدن خواست، بعد از اینکه به او توضیح دادم که زبان بدن دانش مکمل و بخش کوچکی از مذاکره است نه همه‌ی آن، به او پیشنهاد کنم که کتاب پویا را بخرد و بخواند.

فیلم  معرفی کتاب مهندسی زبان بدن

 

 

 

 

مهندسی زبان بدن اولین کتاب من در مورد رفتار غیر کلامی هست که با افتخار تقدیم کرده ام به دوست و استاد خوبم محمدرضا شعبانعلی.

پویا ودایع


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  کتاب مهندسی زبان بدن

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +
دانلود فایل شناخت دروغ از طریق زبان بدن
اگر دوست دارید از حالت چهره و حرکات فرد بفهمید که او راست می گوید یا دروغ,کافیست ایمیل خود را وارد کنید تا فایل ۱۰ دقیقه ویدیویی که پویا ودایع در آن توضیح می دهد را به صورت رایگان دریافت کنید
قول می دهیم ایمیل های نامربوط به شما ارسال نکنیم