چند نکته مهم برای ارتباط موثر و جذاب بودن

0

چند نکته برای ارتباط موثر و جذاب بودن 

  • همیشه خونسرد باقی بمانید. قصد شما خوشحال کردن دیگران است و نباید به این موضوع فکر کنید که ممکن است آنها در خیال شما چه واکنشی نشان داده و چه خیالبافی‌هایی در ذهن خود انجام دهند.. اگر این کار را انجام دهید، آن وقت تمام تأثیر این کار بر روی صورت شما نمایان خواهد شد و تبدیل به فردی می‌شوید که فقط در پی راضی کردن اطرافیانش است. کسی که نیازهای شخصی‌اش را زیر پا می‌گذارد تا دیگران دوستش بدارند. باید همیشه به خاطر داشته باشید که مردم آنقدر کارهای متنوع دارند که نمی‌توانند همواره به شما فکر کنند. بیشتر اوقات در مورد خودشان و کارهایی که باید انجام دهند فکر می‌کنند.
  • میزان جذابیتی که می‌توانید به دست آورید، به میزان خلاقیت شما در تحسین کردن دیگران بستگی دارد. تعریف‌ها و تحسین‌های خود را با لحنی قاطع اما در عین حال شاعرانه بیان کنید. هیچ اشکالی ندارد که چند جمله از قبل آماده شده را در ذهن داشته باشید تا در زمان تحسین کردن از فردی بیان کنید، اما افراد جذاب کسانی هستند که بتوانند در همان لحظه چیزی ابداع کنند و نوآوری به خرج دهند. اگر ذهن شما خلاقیت داشته باشد و دائماً ابداع و نوآوری کنید، دیگر نگران تکرار مکررات هم نخواهید شد.
  • همدلی یکی از ملزومات بی چون و چرای جذابیت است. باید بدانید که چیزهایی اطرافیانتان را خوشحال می‌کنند و چه مواردی موجبات ناراحتی آنها را فراهم می‌آورند. آنوقت می‌توانید بهترین انتخاب را در مورد آنها داشته باشید.
  • از بحث و جدل بپرهیزید. حتی اگر نیمی از افراد با شما موافق باشند، باز هم شما نمی‌توانید جذابیت صددرصد پیدا کنید. چیزهایی که بر زبان می‌آورید باید برای تمام افراد خوشایند باشند. زمانی که احساس کردید دلتان می‌خواهد در یک بحث شرکت کنیدف از خودتان بپرسید که: “آیا واقعاً لازم است که در همین لحظه، نظر خودم را مطرح کنم؟” اگر احساس می‌کنید که هیچگونه الزامی در این کار وجود ندارد، بنابراین قدری بذل‌گویی کنید و مطرح کردن نظر خود را برای وقت دیگر بگذارید.
  • هیچ‌گاه در مورد مسائل مختلف توضیح بیش از اندازه ندهید چون صرفاً ارزش گفته‌های خود را از بین می‌برید. این کار نشان دهنده این مطلب است که شما از اعتماد به نفس پایینی برخوردار هستید و به سختی می‌توانید باور کنید که دیگران حرف‌های شما را متوجه شده‌اند. همچنین ممکن است این سوء تفاهم را نیز ایجاد کند که شما به مخاطبان خود اعتماد ندارید و تصور می‌کنید که آنها متوجه منظورتان نمی‌شوند و خودتان قصد دارید به جای آنها تصمیم بگیرید. زمانی که نکات غیر ضروری را از گفته‌های خود حذف می‌کنید، مردم با اشتیاق بیشتر به حرف‌های شما گوش می‌دهند. با این کار ممکن است که برای کسب اطلاعات بیشتر نیز وارد بحث شده و سؤالاتی را مطرح کنند. باید اعتماد کنید که مخاطبانتان دو دو تا چهار تا سرشان می‌شود.

ارتباط با زبان بدن  ارتباط چند نکته مهم برای ارتباط موثر و جذاب بودن Ansprechnpartner header

  • برخی از افراد هستند که مقوله تکبر و جذابیت را اشتباه می‌گیرند. در حقیقت باید دانست که تکبر نقطه مقابل جذابیت است. جذابیت حس رضایت دیگران را برمی‌انگیزد اما تکبر فقط می‌خواهد حس رضایت فردی را برانگیزاند. تکبر افرادی را جذب می‌کند که در وجود خود ناامنی‌هایی دارند، اما جذابیت توانایی جذب تمام افراد را دارد.
  • برای کسب محبوبیت به تبسم و شادی نیاز داریم البته ناگفته پیداست که رفتار ما باید متناسب با مقتضیات و اوضاع و احوالی که در آن هستیم باشد. اگر دلمان می‌خواهد که محبوب بشویم باید بکوشیم که فضای دور و بر خود را گیرا و جذاب سازیم، مثل آهن‌ربایی که همه چیز اطراف خود را به خود جذب می‌کند و برای این کار باید از غرولند کردن پرهیز کنیم. در اشخاص، اشیاء و احوال به دنبال چیزهایی بگردیم که موجب نشاط ما می‌شود. داشتن کنجکاوی و حساسیت نسبت بدانچه مردم درباره ما فکر می‌کنند و ابراز علاقه واقعی در این خصوص از جمله چیزهایی هستند که ملال و خودخوری و سایر عواملی را که مخل و مزاحم نشاط خاطر ماست را از ذهن ما دور می‌سازند معنای وسیع‌تر نشاط و شادی این است که به چیزی علاقه داشته باشیم. مثلاً وقتی داریم نمایشی را تماشا می‌کنیم و یا با کسی مشغول صحبت هستیم و یا داریم کاری می‌کنیم و یا بازی می‌کنیم شور و شوق ما از ظاهر و رفتار ما پیدا خواهد شد و این شور و شوق به اطرافیان ما منتقل می‌شود و میان ما و آنها رابطه‌ای برقرار می‌سازد زیرا به تجربه ثابت شده است که آدم‌های پر شور و شوق بیش از افراد سرد و بی‌حال دیگران را به خود جلب می‌سازند.
  • فروتنی یکی از شرایط اساسی کسب محبوبیت و ارتباط  است. کسانی که خودخواه هستند و پیوسته از برتری‌های خیالی خود حرف می‌زنند و بدان می‌بالند کمتر ممکن است مردمانی محبوب باشند. این بدان معنی نیست که برای محبوب شدن تا بدان جا شکسته نفسی و فروتنی را افراط کنیم که به عزت نفس و غرور اعتماد به نفس ما لطمه وارد آید. باید تا آنجایی که امکان دارد کارهایی را که به ما محول شده است را به خوبی انجام دهیم و وقتی کار خود را به خوبی به انجام رساندیم به آن افتخار کنیم اما در عین حال باید خود را آماده کنیم که از دیگران چیز یاد بگیریم و به اصلاح اشتباهات خود بپردازیم تا نتایج آینده کار ما بهتر شود. آدمیانی که به واقع دانا هستند بهتر از هرکس می‌دانند که معلوماتش در مقایسه با مجهولاتشان چه اندازه ناچیز است. گوش دادن به حرف دیگران تا حدودی محاسن زیادی دارد زیرا اطرافیان ما وقتی ببینند که ما به حرفشان گوش می‌دهیم تا چیزی یاد بگیریم حس خودخواهی‌شان تسکین می‌یابد و این امر به محبوبیت ما در میان آنها کمک خواهد کرد. بنابراین بد نیست در طی معاشرت‌هایشان بکوشید تا کسان را به صحبت کردن درباره اموری هدایت کنید که در آن خیره و مطلع‌اند. البته هر کدام از ما سلیقه‌های خاصی در این زمینه داریم ولیکن فروتنی، احترام به آزادی عقیده دیگران و جرمی نبودن و حق حیات برای دیگران قائل بودن از جمله چیزهایی است که در هر کسی باید پیدا شود تا سبب جذب دیگران  و ارتباط شود.

حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  چند نکته مهم برای ارتباط موثر و جذاب بودن

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3