ویژگی های یک جلسه ی کاری خوب چیست؟

0
ویژگی های یک جلسه ی کاری خوب چیست؟Reviewed by پویا ودایع on Jan 15Rating:
جلسات کاری مورد استفاده ی تمامی مشاغل و تجارتها هستند تفاوتی ندارد که چه تعداد کارمندان در یک شرکت فعالیت میکنند جلسات کاری که برای کارمندان برگزار میشود و یا جلسات کاری که برای همکاری های تجاری با دیگر مشاغل وجود دارند همیشگی هستند.

جلسات کاری مورد استفاده ی تمامی مشاغل و تجارتها هستند تفاوتی ندارد که چه تعداد کارمندان در یک شرکت فعالیت میکنند جلسات کاری که برای کارمندان برگزار میشود و یا جلسات کاری که برای همکاری های تجاری با دیگر مشاغل وجود دارند همیشگی هستند. جلسات کاری باید موثر باشند یعنی پس از اینکه یک جلسه کاری داشتیم یک نتیجه ی خوب از آن بگیریم. جلسات کاری میتوانند با اهدافی مثل گسترش در کار، همکاری، بررسی مشکلات در کار، جلسات ماهیانه کارفرما و کارمندان و… باشند

به گزارش گروه خبری بانکی دات آی آر کارفرمایان اغلب ماهیانه جلسات کاری با کارمندان و یا دیگر مشاغل دارند و در هر جلسه ای یکسری از مشکلات و مسائل در ارتباط با کار مطرح میشود پس این جلسات برای تجارتها اهمیت دارد بنابراین باید قبل از اینکه یک جلسه ی کاری داشتیم به ویژگی های جلسات و ملاقات های کاری خوب توجه کنیم.
۱-آمادگی برای جلسات: جلسات هم به اندازه ی فعالیتها و کاری که در طول روز انجام میدهیم اهمیت دارند بنابراین باید آمادگی کامل برای این جلسات داشته باشیم تا بتوانیم بهترین نتیجه را از این جلسات بگیریم.
۲-تهیه ی دستور جلسه: دستور جلسه یک لیستی است که در آن عناوینی که باید در جلسه به آن پرداخته شود یادداشت شده است بنابراین داشتن یک دستور جلسه برای یک ملاقات و جلسه ی کاری مهم است. این دستور جلسه در اختیار اعضای جلسه قرار گرفته و در مورد آن گفت و گو میشود. بهتر از قبل از اینکه جلسه را آغاز کنیم صورت جلسه را در اختیار اعضای جلسه قرا دهیم تا آنها هم نظرات و پیشنهادات خود را بیان کنند.
۳-ساعت شروع ملاقات: تنظیم ساعت برای شروع و اتمام جلسات کاری مهم است  چون یک جلسه ی کاری باید با برنامه ریزی همراه باشد بنابراین حتما باید یک ساعت مشخص برای این جلسات قرار داد تا دیگر کارمندان بتوانند ساعات کاری خود را با آن تنظیم و هماهنگ کنند. چون جلسات کاری برای همکاری و گسترش تجارت با دیگر تجارتها و مدیران دیگر برگزار میشود اهمیت تایم جلسه بیشتر خواهد بود مخصوصا اینکه مشغله ی کاری باعث میشود که زمان بندی برای جلسات اهمیت داشته باشد.
۴-افزایش کیفیت جلسات: وقتی که جلسات کاری داریم باید کیفیت این جلسات را با پرداختن به موضوعات کاری و مهم افزایش دهیم جلسات کاری حتی میتوانند به صورت تلفنی باشند اما اهمیت این جلسات به نتیجه ی آن است بنابراین باید سعی کنیم که با تمرکز روی مسائل مهمتر جلسه را با کیفیت تر کنیم.

 

 


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  ویژگی های یک جلسه ی کاری خوب چیست؟

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3