۷ نکته برای ارتقاء زبان بدن

3
7 نکته برای ارتقاء زبان بدنReviewed by پویا ودایع on May 5Rating:

فرق نمی کند شما یک زن باشید یا یک مرد باشید  به هر حال زبان بدن برای شما مهم است و مردم طبق زبان بدن شما و شکل طاهری شما قضاوت می کنند ! این هم خوب است و هم بد .. حال چرا مردم طبق ظاهر و یا شکل بن ما قضاوتمی کنند مبحث ما نیست بلکه می خواهیم در مورد زبان بدن خانم ها و زبان بدن مردها صحبت کنیم . نکاتی را به صورت خلاصه به مشا می گوییم تا با رعایت انها بتوانید زبان بدن مفید تر داشته باشد و در مذاکره های تجاری و اجتماعی از ان بهره ببرید .

 ۷ نکته برای ارتقاء زبان بدن

قدم اول  :  زبان بدن را بیاموزید 

چطور زبان بدن را بیاموزیم ؟ به چه دردی می خورد زبان بدن ؟  اینها سوال های هستند که ما مکررا از خودمان می پرسیم . اما جواب های انها بسیار ساده  است . در قرن حاضر دسترسی ما به اطلاعات بسیار راحت تر و ارزان تر شده است . ما می توانیم هر چه را می خواهیم از اینترنت و کتاب های پیش روی خودمان استخراج کنیم و بیاموزیم . حال چطور اینکار را انجام دهیم خود فوت و فن های خاص خود را دارد . ما می توانیم با مطالعه صحیح خیلی چیزها را بیاموزیم و از تجربه های دیگران به نحوه احسنت استفاده نماییم . مطالعه خود تکنیک های خود را دارد که می توانید به مقاله های تکنیک مطالعه در همین وب سایت مراجعه نمایید .

چه کتاب های را مطالعه کنیم هم سوال دیگری هست که از خودمان می پرسیم . کتاب های زیادی در کشور ترجمه شده که متاسفانه غالبا ترجمه یک کتاب هستند ان هم کتابی با قدمت سی سال قبل و با علم و نگرش به فرهنگ یک کشور دیگر . ما می توانیم کتاب های دیکر و به روز تری در اختیار داشته باشم . که در بخشی دیگر من به این کتاب ها اشاره کرده ام .

زبان بدن تکمیل کننده مذاکرات تجاری ما خواهد بود و با آموزش ان می توانیم نکات بی شماری را در جلسه های مذاکره رعایت نماییم و با عمل کردن به هر یک از انها می توانیم از رقبای خود جلوتر باشیم . هر نکته از زبان بدن حتی می تواند درصد کوچکی از جلسات مذاکره را پوشش دهد که به مرور زمان تمام این نکات می تواند چراغی را پیش روی ما روشن کند .

 برای یادگرفتن  زبان بدن چند کار را به شما توصیه می کنم …. خوانده مقالات به روز خارجی و داخلی ….. شرکت در کلاس های تمکیلی …… پرسش و پاسخ در مورد یادگیری زبان بدن از اساتید این رشته …… تجربه موارد جدید و نکات زبان بدن در جلسات مذاکره …… مطالعه کتاب های جدید و نظریان به روز داخلی و خارجی …. دیدن فیلم و تاتر  به صورت هفتگی و مستمر ….. 

 

هفت کلید زبان بدن -1 زبان بدن 7 نکته برای ارتقاء زبان بدن                 1

 

قدم دوم :  عجله نکنید

 همه ما برای یادگرفتن زبان بدن مشتاق هستیم و سعی می کنیم که هر چه را که  یاد گرفتیم با تمام قدرت از ان استفاده نماییم ، اما نکته اساس اینجاست که چطور یاد بگیریم . توصیه من و دوستان دیگر که در این جوزه آموزشی زبان بدن کار می کنند این است که با مطالعه و تمرین به صورت اهسته و با احتیاط عمل نماییم . هر چقدر سعی کنیم طول بیشتری را پرش نماییم  در  صورت سقوط هم اسیب بیشتری خواهیم خورد .

 

قدم سوم : با همه صمیمی نشوید 

صمیمی بودن خوب است اما نه همه جا و نه در همه وقت . صمیمی شدن با دیگران داران را یاد بگیرید بدانید که کی و کجا می خواهید با دیگران شوخی نمایید . شوخی نا به جا و صمیمی شدن در زمان بد می تواند شما و موقعیت شما را تهدید نماید .ما ایرانی ها عادت داریم سریع با همه صمیمی شویم که این در هیچ جای دنیا پذیرفتنی نیست . مخصوصا در بین خانم ها رد ارتباط با خانم ها رعایت همه مسایل را بکنید و از ادبیات رسمی تر استفاده نمایید .

قدم چهارم : حال خوب داشته باشید 

در این سال های هزاره سوم کشف شده است که مردم اگر حال خوب اشته باشند اندام خوب و دقیق هم خواهند داشت . هر چه حال خوب داشته باشیم روی ذهن خودمان هم تاثیر خواهیم گذاشت و دهن هم همین تاثیر را روی اندام ما خواهد داشت . ما برای خوب بودن و حال خوب داشتن باید تلاش نماییم و باید بتوانیم حال خود را هر ثانیه بهتر و بهتر نماییم . 

قدم چهارم : استفاده از دست ها رو یاد بگیرید 

استفاده از دست و پا ؟  شاید همه شما الان بگوید یعنی چی ؟مگر می شود کسی استفاده از دست و پاهای خودش را بلد نباشد ، منور من هم استفاده هر روزه ما از زبان بدن نیست بلکه استفاده به جا و به موقع از زبان بدن خاص و معقول . تا حالا به استفاده از دست و اندام مجریان دقت کردید خیلی از وقت ها استفاده از دست های مجری ها خیلی مصنوعی و ناشیانه هست . برای استفاده از دست ها ژست خاص و تقلیدی نگیرید بلکه به راحتی از دست ها استفاده نمایید . این دست ها هستند که کمک می کنند تا مطالب بهتر و مناسب تر در ذهن شنونده جا بیافتد . برای بهتر درک کردن استفاده از دست ها توصیه می کنم تاتر را در دستور کار خود قرار دهید و هر ازگاهی به تاتر بروید . 

قدم پنچم : لباس خوب بپوشید 

استفاده از لباس خوب می تواند باعث ازادی عمل حرکت شما دوستان شود پس هر چه لباس راحت تر بپوشید عمل ازادنه تری خواهید داشت برای زبان بدن بهتر. زبان بدن بهرت همیشه با حرکت ازاد تر اندام همراه است . لباس خوب علاه بر همه ازادی ها باعث می وشد ما حس خوب و به جا پیدا نماییم . حس خوب هم همیشه زبان بدن بهتر و حرکات با انرژی مثبت تر به دنبال خواهد داشت . لباس خوب باعث اعتماد دیگران و ایجاد جذابیت در شما خواهد شد . جذابیت ظاهری همیشه با لباس امکان پذیر خواهد بود . لازم نیست لباس گران قیمت بخرید بلکه لباس زیبا و ارزان ولی تمیز و مرتب اتو کشیده و بدون لکه جذابیت را در شما ایجاد خواهد کرد . 

 

قدم ششم : حریم های شخصی را رعایت کنید 

حریم شخصی همان چیزی هست که این روزها خیلی از انسان ها رعایت نمی کنند . حریم را بشناسید و سعی نکنید که انها را نقض کنید بلکه با تمام  قوا در جهت احترام به حریم  شخصی خود و دیگران سعی کنید و انها را مورد احترام قرار دهید . در زبان بدن و رفتار غیر کلامی هر یک از این فاصله ها و حریم های شخصی داردای معنی هستند من در فیلم آموزشی سایت وب یاد به طور مفصل در این باره صحبت کرده ام که چگونه و چطور  باید از این حریم ها حفاظت نماییم . سعی کنید فاصله خود را با جنس مخالف بیشتر نمایید . همیشه و در همه حال یک حریم ایمنی شفاف و برای جنس مخالف ایجاد نمایید .  از نردیک شدن بیش از حد و دور شدن خارج از عرف خودداری نمایید . 

 

 

زبان بدن قسمت هفتم زبان بدن 7 نکته برای ارتقاء زبان بدن body language 7

قدم هفتم : خودتان باشید  

هیچگاه فیلم بازی نکنید یعنی هیچ وقت سعی نکنید مثل دیگران عمل کنید و مو به مو حرکات یک نفر را تقلید بکنید برعکس هر ازگاهی خوب است اینه وار علایم را تکرار نمایید ولی نه همه علایم و حرکات یک نفر را ، چون این امر خطرناک است . برای کشف توانایی و مهارت های خودتان سعی کنید و انها را درست استفاده نمایید . 

 

 

موفق باشید

پویا ودایع 

 


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For: ۷ نکته برای ارتقاء زبان بدن

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

٪ s را نظرات

 1. شادی علی فر می گوید

  خیلی مطالب جالبی می زارید کوتاه هستند اما کاربردی … من و همسرم یک کسب و کار کوچک راه انداختیم توی مشهد با کتاب شما اشنا شدیم و بعد با سایت شما خیلی استفاده می کنیم از مطالب شما استاد گرامی … عمرتان پاینده باد …اگر ممکن است در مورد توسعه فردی هم مطالبی بنویسید … من کتاب مهندسی مذاکره شما رو پیدا نکردم انگار چاپ تموم شده .. لطفا در صورت تجدید چاپ اعلام کنید ….بازم سپاس بیکران …

 2. علی شاهبندی می گوید

  مممنون از مطالب خوب ما لذت بردیم خیلی خوب بودند ..لطفا در مورد مذاکره هم مطلب بگذارید .

 3. همکار می گوید

  با سلام واحترام

  متاسفانه این مطالب ارتباط چندانی با بحث زبان بدن وارتقا آن ندارد
  با تشکر

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3