نکاتی برای جذاب بودن – قسمت دوم

1

نکاتی برای جذاب بودن – قسمت دوم

از کلمات حاکی از همدلی استفاده کنید.

 • وقتی به صحبت‌های کسی گوش می‌کنیم، اغلب برای نشان دادن توجه و دقت از آوازهایی مثل “اوم” یا “آها” استفاده می‌کنیم. استفاده از این صداها بهتر از این است که در سکوت به طرف مقابل خیره شویم، با این حال افراد ماهر در ارتباطات اجتماعی از این روش استفاده نمی‌کنند، سعی کنید به جای گفتن “آها” کلماتی حاکی از درک و همدلی به کار ببرید. این کلمات ساده، کوتاه و حمایت کننده‌اند، مثل “واقعاً جالب است” وقتی شما به جای استفاده از آواهای مختلف از جملاتی کامل استفاده کنید، شننونده توجه و درک شما را بیشتر احساس می‌کند. ناآگاهانه “اوهوم” و “آها” بر زبان نیاورید. برای نشان دادن درک خود از جملات کامل استفاده کنید. جملاتی مثل: “فهمیدم منظورت چیست.” یا از عبارات احساسی مثل: “واقعا جالب بود.” همدلی شما شنونده را مجذب و ترغیب به ادامه‌ی صحبت خواهد کرد.

استعدادهای خود را پرورش دهید.

 • برای جذب دوستان بیشتر و یا برای این که دوست بهتری باشید، آگاهانه استعدادهای خود را در همه زمینه‌ها پرورش دهید، زمینه‌هایی مثل دانش و معلومات عمومی، امور مالی، شهرت و اعتبار، ظاهر و مهم از همه ویژگی‌های شخصیتی.

با افراد جذاب هم صحبت شوید.

 • مطالعات نشان داده‌اند که افراد جذاب و برجسته همیشه تنها می‌مانند، چون دیگران خود را در خور معاشرت با آنها نمی‌دانند. پس امتحان کنید اگر دوست دارید با فردی جذاب و کامل دوستی کنید، تمایل خود را به او نشان دهید. بیش از آنچه تصور می‌کنید و احتمال موفقیت دارید. اگر هم موفق نشدید چیزی را از دست نداده‌اید، حداقل دیگر در برابر افراد عادی دست و پای خود را گم نمی‌کنید! حتماً این کار را انجام دهید! هرگز فکر نکنید که شانس‌تان در هم صحبت شدن با جذاب‌ترین افراد ضعیف است. آنها را هدف خاص در دوستی خود قرار دهید.

همه جا به ظاهر خود توجه کنید این یک اصل جذاب بودن است .

 • اولین نگاه از قدرتی حیرت‌انگیز برخوردار است مسیر این نگاه از چشمان شما به چشمان او تصویری سوزان است و خاطره‌ی آن می‌تواند برای همیشه زنده و شعله‌ور باقی بماند. یک سؤال بزرگ در اینجا مطرح می‌شود. چرا افرادی که به دنبال عشق هستند برای حاضر شدن در سر قرار این همه وقت را صرف جذاب‌تر کردن خود می‌کنند، ولی وقتی می‌خواهند کار دیگری انجام دهند این کار را نمی‌کنند؟ شما قبل از اولین قرار ملاقات، تأثیری را که باید روی شکار خود بگذارید، گذاشته‌اید.

این که در اولین قرار ملاقات چه طور به نظر برسید مهم است. ولی اهمیت اولین نگاه مسلماً بیشتر خواهد بود.

در اولین ملاقات خود دلهره و هیجان ایجاد کنید.

 • وقتی می‌خواهید برای اولین بار با فرد مورد نظر خود قرار ملاقات بگذارید سعی کنید بفهمید چه چیزهایی او را هیجان زده  و ایجاد جذابیت می‌کند. بعد برنامه‌ای بریزید که احساسات او را تحریک کنید. این کار مهارت زیادی نمی‌خواهد تنها کمی هیجان می‌تواند بسیار محرک واقع شود. می‌توانید برنامه‌ریزی کنید که به اسب سواری یا شنا بروید یا به یک کنسرت مشهور بروید. سعی کنید اولین قرار ملاقات‌تان تجربه‌ای پر شور باشد و مطمئن باشید که فرد مورد نظرتان در برابر، احساساتی پرهیجان و آتشین را به شما منتقل خواهد کرد.

چگونه با الفاظ تأییدی دیگران را به خود جذب کنیم.

اصوات تأییدی برای داشتن جذب مهم و ضروری هستند، اما اگر آنها را با الفاظ تأییدی ترکیب کنید، تأثیرشان دو چندان می‌شود. تماس چشمی، حرکت دادن چشم، متمایل شدن بدن، تکان دادن و کج کردن سر در کنار هم تأثیر زیادی بر افراد می‌گذارند. اما با افزودن قدرت تأیید کننده‌های صوتی و کلامی به یک فرد خوش صحبت و کاملاً با جذبه تبدیل می‌شوید. اولین نوع الفاظ تأییدی از کلمات و عبارات محافظه‌کارانه تشکیل می‌شود. این عبارات به این دلیل محافظه‌کارانه نامیده می‌شوند که شما با چیزی که گفته می‌شود، لزوماً موافق نیستید. کلمات و عباراتی از قبیل “متوجه هستم”، “واقعاً؟” یا “خوب، پس که اینطور” به فرد اطمینان می‌دهند که شما به صحبت‌های او گوش داده و با او همگام هستید، اما بی طرف باقی می مانید. این کلمات به عنوان الفاظ مؤدبانه ی تأییدی در گفت و گوی معمولی یا غیررسمی به کار می روند. در مهمانی های غیررسمی یا سایر رویدادهای اجتماعی، این عبارت‌ها فضا را در طی گفت و گوهای کوتاه پر می‌کنند. وقتی آماده‌اید که خود را متعهد سازید و می‌خواهید با چیزی که گفته می‌شود موافقت و از آن حمایت کنید، می‌توانید از کلمات یا عباراتی مثل: “بلکه، بی‌تردید” یا “کاملا موافقم” یا “درست حدس زدی” و عباراتی مانند اینها استفاده کنید. بدین ترتیب در گفت و گو با او هم‌پیمان می‌شوید و طرف او را گرفته‌اید. قبل از ارائه این نظرات، که نشان‌دهنده موافقت شماست، همیشه مطمئن شوید این همان کاری است که می‌خواهید انجام دهید. در جریان تولید کلمات تن صدا هم تأثیرگذار است. آیا تا کنون چیزی گفته‌اید که کسی را عصبانی کرده باشید و بعد با گفتن: “اما من فقط گفتم فلان بهمان” بی گناهی خود را بیان کنید؟ معمولاً فرد مایل بلافاصله با گفتن: “نه به خاطر چیزی که گفتید، بلکه به خاطر تن صدای‌تان” به شما پاسخ می‌دهد.

جذابیت در زندگی زناشویی- جذاب جذاب نکاتی برای جذاب بودن - قسمت دوم IMG Laughing

سعی کنید سریع لبخند بزنید و سریع بخندید

شکی نیست که لبخند زدن و خندیدن شاخص‌ها مهمی هستند که نشان می‌دهند چقدر از بودن در کنار کسی لذت می برید. زمانی که موقعیت و موضوع مناسب است همیشه برای لبخند زدن و خندیدن شتاب کنید.یک لبخند واقعی ماهیچه‌های اطراف دهان و چشم‌ها را به کار می‌گیرد. وقتی لبخند می‌زنید، مطمئن شوید که تمام صورت خود را به لبخند وا می‌دارید اجازه دهید لبخند به چشم‌هایتان نفوذ کند. منظورم این نیست که به هر چیزی که گفته می‌شود نیش‌خند بزنید، یا به هر لطیفه یا شوخی معمولی لبخند بزنید، زیرا به حد افراط رساندن آن ممکن است به این سوء ظن دامن بزند که تصنعی می‌خندید، یا علناً سعی دارید پیاز داغش را زیاد کنید.یادتان باشد لبخندهایی که واقعی به نظر می‌رسند ناگهان قطع نمی‌شوند.لبخندهای واقعی باید چند لحظه طول بکشند، لبخندی که ادامه پیدا نکند واقعاً لبخند نیست. وقتی می‌خواهید کسی را جذب کنید، به خاطر داشته باشید که شما برای افراد دیگر حکم یک تماشاچی را دارید و قانون سرایت هم صدق می‌کند. وقتی لبخند می‌زنید و می‌خندید، دیگران هم میل دارند که درست پشت سر شما لبخند بزنند و بخندند.

در ارتباطاتتان همگام با فرد مقابل باشید.

در برقراری ارتباط با افراد، به خصوص در رابطه با جذبه، زمان‌بندی بسیار مهم است. آیا تاکنون برایتان پیش آمده که با کسی صحبت کنید اما با هم هماهنگ نباشید. شما خونسرد و با محبت هستید ، آنها بی‌تاب و نگران. شما احساس می‌کنید زندگی بر وفق مرادتان است، آنها غمگین و دلمرده هستند. هر دوی شما در دو دنیای جدا هستید و هرگونه تلاشی برای برقراری ارتباط با شکست مواجه می‌شود. شاید سعی کنید حامی و دلگرم کننده باشید، اما به نظر می‌رسد هیچ چیز کارساز نیست. شما نمی‌توانید ارتباط برقرار کنید. چرا چنین است؟ شاید به این دلیل است که در آن لحظه هر دوی شما در دوره‌های متفاوتی هستید و مثل چرخ‌دنده‌های اتومبیل با سرعت‌های مختلفی حرکت می‌کنید. این حالت در مورد افراد نیز صادق است. شما باید راهی برای در هم گیر کردن چرخ‌دنده‌ها پیدا کنید تا اطمینان یابید که شما و فرد مقابل هماهنگ هستید، به نحوی که بدون توجه به این که چقدر با هم تفاوت دارید، بتوانید رابطه برقرار کنید. افراد با جذبه از انعطاف‌پذیری و خود رأیی پرهیز می‌کنند. آنها لذت می‌برند که از چشم دیگران هم به دنیا نگاه کنند. این یکی از اصلی‌ترین رازهای جذبه است، این توانایی را داشته باشید که دنیا را از چشم فرد مقابل ببینید. حال برای اثربخشی این تمرین را انجام دهید. ابتدا با گوش دادن به صحبت‌ها و نگاه کردن به زبان بدن مقابل، یا افرادی که با آنها صحبت می‌کنید رفتارشان را آگاهانه منعکس کرده و خود را با آنها تطبیق دهید اگر آنها تند صحبت می‌کنند خود را با آنها تطبیق دهید. اگر نسبتاً آهسته صحبت می‌کنند، شما هم همان‌طور صحبت کنید. اگر در هنگام صحبت کردن سر و دستشان را زیاد تکان می‌دهند، شما هم باید این کار را انجام دهید. اگر حرکات سر و دست خود را کنترل می‌کنند، شما هم همان‌طور رفتار کنید.

سپس هرچه که از نظر آنها موضوع روز است، سعی کنید از دیدگاه آنها به آن نگاه کنید. سرتان را تکان دهید، لبخند بزنید، موافقت کنید و از اصوات و الفاظ تأییدی استفاده کنید. اصل این است که آنها در ذهن‌شان بگویند: “من با این شخص خیلی راحت هستم. ما نقاط مشترک زیادی با هم داریم. ما خیلی به هم شبیه هستیم.” همه ما افراد را دوست داریم و با افرادی احساس راحتی می‌کنیم که به نظر می‌رسد با ما هماهنگ و سازگار هستند. از نظر ما آنها با جذبه هستند.


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For: نکاتی برای جذاب بودن – قسمت دوم

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

1 نظر

 1. امیررضا کشاورز می گوید

  رفتار های کلیدی جذاب بودن :
  ۱-پذیرش

  ۲-تقدیر

  ۳-تایید

  ۴-تحسین

  ۵-توجه

  پذیرش: دیگران را به طور کامل بپذیرید و هرگز از آنها انتقاد و عیب جویی نکنید این نقطه شروع جذاب بودن است
  تایید : برای تایید دیگران دنبال فرصت باشید ٬ دیگران را به خاطر کاری که انجام داده اند ستایش کنید
  تقدیر : از دیگران به خاطر کاری که ٬ چه کوچک و چه بزرگ ٬ انجام داده اند تقدیر کنید اعتماد به نفسشان بالا می رود و تصورشان از خود بهتر می شود در این حالت بازدهی دو برابر می شود هر گاه به فردی لبخند می زنید یا از او تقدیر می کنید هم او هم شما احساس مهم بودن می کنید
  تحسین : همه تحسین را دوست دارند وقتی ویژگی دارایی و موفقیت افراد را صادقانه و خالصانه تحسین می کنید آنها ناخودآگاه احساس بهتری درباره ی خود پیدا می کنند در نتیجه آنها شما و خود را بیشتر دوست خواهند داشت .برای مثال از پوشش فرد تعریف کنید ٬ همیشه دنبال چیزی در افراد بگردید که از آن تعریف کنید
  توجه : قدرتمند ترین خصیصه برای ایجاد اعتماد به نفس توجه است وقتی به دیگران کاملا توجه می کنید آنها احساس می کنند که ارزشمند تر و مهم تر هستند و شما را بیشتر دوست خواهند داشت
  بریان تریسی

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3