نماد اس اس SS

شناخته­ ترین نماد اس اس SSهای نازی اولین بار سال ۱۹۳۳ توسط هنگ محافظت شخصی هیتلر استفاده شد. این نماد حروف آلمانی باستانی «Sig» یا «Sigel» یا «Siegel» بودند و جزئی از آن همه نماد سری بود که هیتلر استفاده می کرد.

به نظر می­رسد نشانه­ های مرموز، تأثیر زیادی روی نازی­ها داشته­ اند و استفاده از آن­ها به گیدو فون لیست نویسنده علوم رمزی و قومی برمی­گردد که فرد مهمی در عرفان آلمانی بود. خود SSها عامل­های سرّی هاینریش هیملر بودند و این افراد شامل اعضای گشتاپو تا سربازان SS مسلح می­شد. معنای اصلی نماد Sigel پیروزی، قدرت،موفقیت و سلامتی بود. بعضی منابع ادعا می­کنند که این یک نماد باستانی آسمان است و نشان­دهنده قدرت رعدوبرق است. نازی­ها اعتقاد داشتند که خواستگاه این نماد اس اس در کشورهای شمالی است و این نماد توسط جنبش سواستیکا خراب شد و به خاطر اعمال آن­ها تبدیل به نماد تعصب نژادی و مرگ شد.

نماد اس اس نماد اس اس نماد اس اس SS

دیدگاه واقع ­بینانه دیگر این است که طراحان نازی فقط به دنبال نمادهای آریایی شمالی بودند و شکل دو S را به عنوان زبان های آذرخش دوست داشتند. این با اعتقاد آن­ها در نیروی رعدوبرق، جنگ و قدرت «رعدآسا» گره خورده است.

دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
برای استفاده از کد QR می بایست گوشی خود را در مقابل این کد قرار داده تا لینک در گوشی شما نمایش داده شود QR Code For:  نماد اس اس SS
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *