نماد مرد

0
نماد مردReviewed by پویا ودایع on Jan 30Rating:

گفته شده نماد «مرد» (نماد مریخ) نمایش­ دهنده یک سپر و یک نیزه است که برای جنگجوها استفاده می­شود. مبدأ این توصیف ظاهراً به قرن ۱۹ برمی­گردد که بازنگری­های جدید برای تغییر باورهای اشتباه گذشته به اوج خود رسیده بود. گفته­ های دیگری نیز وجود دارد که این نماد مرد را معکوس نماد زن می­دانند.

دست­ نوشته­ های قدیمی­تر نماد زن را به شکل «V» می­دانند، درحالیکه نماد صلیب که به قلب مجارستانی مربوط می­شد بیشتر منطقی به نظر می­رسید. به عنوان یک نمایش ساده بسیار شبیه آلت تناسی مردانه است که دچار نعوظ شده است. قبل از اینکه به عقب فرار کنید و به توصیف نیزه و سپر برگردید از خودتان بپرسید: «پایه نیزه کجاست؟». آن­جا نیست و طبق آنچه ما می­دانیم هیچ وقت نبوده است.

نماد مرد نماد مرد نماد مرد

یک نماد جذاب در «تاریخ دنیای هارم­ورث» قرن ۱۸ وجود دارد که دو نماد مرد و زن همانند نشان ­می­دهد که به هم وصل شده ­اند و یک نماد باستانی عبری از رگ و شمشیر یا ستاره داوود را می­سازند (رمز داوینچی) .

از این نماد برای مشخص کردن جنس مذکر، سیاره مریخ و عنصر آهن در شیمی استفاده می‌شود. از این نماد همچنین برای نشان دادن مارس (خدای روم)، آرس (خدای یونان)، لوگوی کارخانه ولوو، جنبش مردسالاری، و سرویس‌های بهداشتی مردان استفاده می‌شود.


مریخ سیاره‌ای سرخ رنگ و مشهور به نماد جنگ است. نماد مریخ  یا نماد مرد وابسته به نماد برج حمل و نشانه فصل بهار است و نمایانگر آغاز و فصلی نو. همچنین مریخ در راستای برج سرطان است که نمادی برای سقوط و پایان یافتن است. این‌ها باعث می‌شود تا مریخ به نماد آهنگ طبیعی مرگ و زندگی تبدیل شود و از مریخ به عنوان نشان مردانگی، حرکت، تلاش، قدرت، پرخاشگری، احساساتی، متمرکز، هدف‌گرا، مشتاق و با انژی یاد شود .


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  نماد مرد

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +
دانلود فایل شناخت دروغ از طریق زبان بدن
اگر دوست دارید از حالت چهره و حرکات فرد بفهمید که او راست می گوید یا دروغ,کافیست ایمیل خود را وارد کنید تا فایل ۱۰ دقیقه ویدیویی که پویا ودایع در آن توضیح می دهد را به صورت رایگان دریافت کنید
قول می دهیم ایمیل های نامربوط به شما ارسال نکنیم