نماد صورت خندان

نماد صورت خندان

نماد صورت خندان یکی از پراستفاده ترین نمادهای حال حاضر است. این نماد یا به شکل تصویر بالا یا به شکل آیکون هایی که در ایمیل ها و اینترنت هستند برای نمایش شادی استفاده می شود. دو منبع هستند که ادعا می کنند این نماد را درست کرده اند (البته این جدا از میلیون ها کودکی است که هر روز به صورت غریزی این نماد را می کشند).

Harvey_Ball- نماد خندان صورت خندان نماد صورت خندان Harvey Ball

مدعی اول هاروی بال است که ادعا کرده این صورت را سال ۱۹۶۳ برای یک شرکت بیمه آمریکایی در ماساچوست ساخته است. دومین مدعی دیوید استرن ازآژانس تبلیغاتی دیوید استرن در سیاتل است. هیچ کدام این نماد را تجاری نکردند. اگر نمادی باشد که باید به صورت آزاد در اختیار همه قرار گیرد این نماد است، اما گفته شده این نماد سال ۱۹۷۱ توسط یک تاجر فرانسوی به صورت یک نماد تجاری ثبت شده است. فرانکلین لوفرانی نماد “دنیای خندان” را به منظور فروش ساخت و مجوز استفاده صورت خندان را در انگلیس و اروپا به فروش رساند.

نماد خنده - یاهو - زبان بدن  صورت خندان نماد صورت خندان 800px Harvey Ball 1998

این نماد صورت خندان  در بیشتر از ۱۰۰ کشور و ۲۵ نوع کالا و خدمات ثبت و استفاده شده است. نوعی خاصی از این نماد با ۳ چشم به عنوان یک لوگو در یک فیلم عملی تخیلی در سال ۲۰۰۱ به نام تکامل استفاده شد.

 

Day-template.svg صورت خندان نماد صورت خندان Day template

آشنایی با نماد صورتک خندان

دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
برای استفاده از کد QR می بایست گوشی خود را در مقابل این کد قرار داده تا لینک در گوشی شما نمایش داده شود QR Code For:  نماد صورت خندان
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *