نماد صلح

0
نماد صلحReviewed by پویا ودایع on Oct 20Rating:

نماد صلح

نماد صلح یا تحریم بمب، اولین بار فوریه ۱۹۵۸ توسط جرالد هولتام در انگلیس برای کمیته عمل مستقیم علیه جنگ هسته ای (DAC) طراحی شد این کمیته از این نماد در راهپیمایی بر ضد موسسه تحقیقات سلاح های اتمی در آلدرماستون استفاده کرد.

نماد صلح زبان بدن-1 نماد صلح نماد صلح                 1

بعد از مدت کوتاهی این نماد توسط کمپین خلع سلاح هسته ای (CND) به عنوان نشان انتخاب شد. نشان صلح با ترکیب سیگنال های پرچم حروف N و D که ابتدای کلمات هسته ای و خلع صلاح به زبان انگلیسی هستند ساخته شده است.استفاده از این نماد به سرعت در آمریکا به عنوان نماد تظاهرات برای هیپی های دهه ۶۰ میلادی تبدیل شد. نماد صلح در خلال جنگ ویتنام با آمریکا(۱۹۶۴-۱۹۷۵) در میان مخالفان جنگ به شدت رواج یافت. مخالفان این نماد، آن را ردپای مرغ آمریکایی می نامیدند. بعضی پا را فراتر گذاشته و صفت های اسرارآمیزی مانند صلیب شکسته و صلیب نرون(پادشاه روم) به آن نسبت می دادند.

نماد صلح زبان بدن-2 نماد صلح نماد صلح                 2

طراح این نماد بارها این ادعا ها را رد کرد. زیرا با نگاهی به گذشته مشخص بود که همه این ادعاها با هدف لکه دار کردن این نماد مطرح شده بودند.این نماد در زمان اوج جنگ سرد به عملیات خرابکارانه کمونیسم مربوط می شد.

سازمان ملل متحد روز ۲۱ سپتامبر مصادف با ۳۰ شهریور را روز جهانی صلح اعلام کرده‌است. این تاریخ در پنجاه‌وهفتمین جلسه مجمع عمومی انتخاب شد. در گذشته و بر اساس قطعنامه ۳۶/۶۷ به تاریخ ۳۰ نوامبر ۱۹۸۱ سومین سه‌شنبه سپتامبر، روز بازگشایی جلسات عادی مجمع عمومی به عنوان روز جهانی صلح انتخاب شده بود.


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For: نماد صلح

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3