نماد ستاره پنچ پر

0
نماد ستاره پنچ پرReviewed by پویا ودایع on Jan 31Rating:

ستاره پنچ ­پر نمادی بسیار باستانی و طبیعی است که می­توان آن را در گل­ها،کریستال­ ها، ستاره دریایی و دست­ و پای انسان دید. وقتی دو پیکان تیر روی هم قرار می­گیرند نیز این نماد ایجاد می­شود.

کشیدن این نماد بسیار ساده است و جای تعجب نیست که برای نمایش بازه وسیعی از ارزش­ها، باورها و ملت­ها استفاده شده است. در یکی از منابع ادعا شده که ستاره پنج­پر ۵۵۰۰ سال پیش به عنوان نماد قدرت امپراطوری در شهر اور استفاده شده است. این نماد توسط کیمیاگران،بی­ دین­ها، فراماسون­ها و اخیراً توسط جنبش شیطان­ پرستی مدرن استفاده می­شود. سال ۱۸۵۴، Elighas Levi «عقاید و مراسم عبادی جادوی بالا» را منتشر کرد و در این کار از این نماد ایستاده برای ترسیم مرد و از نماد معکوس­ شده برای آشکارکردن سر بز بافومت استفاده کرد. با فومت یک شیطان یا بت با ریشه­ های نامعلوم است که ادعا شده زمانی توسط شوالیه­ های معبد پرستش شده است.

Pentagram_ ستاره نماد ستاره پنچ پر Pentagram

اولین استفاده از نماد به پنج هزار سال پیش در بین‌النهرین در نزد سومریان بر می‌گردد. سومریان آن را به عنوان شکل تصویر (Pictogram) کلمه UB به معنی گوشه به کار می‌بردند. در شکل تصویر سومریان ستاره پنج پر در شماره ۳۰۶ بود، پنج گوشه ستاره پنج پر به معنی جوپیتر، عطارد، مریخ♂، ساترن، و زهره♀ است به معنی ملکه بهشت .

گفتن این مطلب سودمند است که توصیفات اصلی از با فومت اصلاً سر یک بز را توصیف نمی­کرد. نماد معکوس توسط کلیساهای مخفی زیادی بکارگرفته شد و این دو اتفاق اصلی هستند که امروزه به این نماد این مفاهیم ضمنی منفی را داده­ اند.


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  نماد ستاره پنچ پر

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3