نماد آنخ

این شکل به عنوان یک نماد مذهبی شناخته نمی­شود، اگرچه مبدأ آن به شکل کاملاً واضحی مذهب را به ذهن متواتر می­کرد. این شکل در مصر باستان نماد زندگی بود. نگاره­هایی از خدایان و در بعضی مواقع فراعنه دیده شده که نماد آنخ را در دست داشته­ اند.

نماد آنخ-1 نماد آنخ نماد آنخ                 1

خواستگاه اصلی نماد انخ نامشخص است و هنوز بین مصر شناسان اختلاف وجود دارد. نظریه های زیادی در مورد طراحی نمادین این شکل وجود دارد که تعدادشان بیشتر از آن است که بتوان اینجا آورد. اما محدوده این نظریه­ها از مهره­های ستون فقرات یک گاو تا خورشیدی در بالای یک هرم امتداد دارد. حتی یک تئوری دیگر که بیشتر جنبه حدسی دارد ادعا می­کند این شکل نمایشگر مهبل یا لقاح است. تئوری معقول­تری می­گوید این شکل پوشش یک مادر است و به زندگی پس از مرگ ارتباط دارد. حقیقت این است که شاید هیچ وقت نتوانیم با اطمینان در این مورد صحبت کنیم.

با این وجود، نماد آنخ یکی از قدیمی­ترین نمادهای شناخته شده توسط بشر است و در زمان­های مختلف استفاده از آن دوباره احیا شده است. انخ در فیلم­هایی مانند فرار لوگان و بازی­های ویدیویی اخیر مانند تامب رایدر برجسته شده است. طبق گفته منابع مختلف، وینی وینست، رهبر قبلی KISS صورت خود را با این نماد آرایش می کرد. قدمت نماد آنخ حداقل به ۴۰۰۰ سال پیش برمی­گردد و هنوز هم به شدت مرموز است.

دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
برای استفاده از کد QR می بایست گوشی خود را در مقابل این کد قرار داده تا لینک در گوشی شما نمایش داده شود QR Code For:  نماد آنخ
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *