مشاهده، كليد درك رفتار زبان بدن است.

0
مشاهده، كليد درك رفتار زبان بدن است.Reviewed by پویا ودایع on Feb 18Rating:

قسمتی از کتاب بدن سخن می گوید انتشارات نسل نو اندیش ( با مقدمه پویا ودایع ) براتون اینجا می گذارم که بارها برای تدریس از ان استفاده کرده ام . این کتاب تازه ترین کتاب ترجمه شده درباره زبان بدن و ارتباطات غیر کلامی است . بخشی کوچکی از این کتاب توسط یکی از دانشجویان زبان بدن از روی کتاب تایپ شده است و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است . توصیه می نمایم برای بهره گیری بهتر به کتاب بدن سخن می گوید و  کتاب مهندسی زبان بدن  مراجعه نمایید تا  از زبان بدن بهتر  استفاده کنید و مذاکره کننده خوبی باشید . 

3919607384_ca326ee068_o زبان بدن مشاهده، كليد درك رفتار زبان بدن است. 3919607384 ca326ee068 o

مشاهده، كليد درك زبان بدن  است. هنگام تلاش براي درك رفتار غير كلامي در زندگي واقعي، هرچه بيشتر زمينه‌ي روي دادن رفتار را بفهميد، معناي آن را بهتر خواهيد فهميد. براي مثال، پس از يك تصادف، انتظار دارم مردم شوكه باشند و مات و مبهوت در آن اطراف قدم بزنند. من انتظار دارم دست آن‌ها بلرزد و حتي تصميمات نامناسبي بگيرند، مانند راه رفتن در ترافيك (به اين دليل كه افسرها از شما مي‌خواهند در ماشينتان بمانيد). چرا؟ بعد از تصادف، افراد به اثرات كنترل كامل مغز «متفكر» توسط منطقه‌اي از مغز با عنوان سيستم اعضا و جوارح دچار مي‌شوند. اثرات اين كنترل، شامل رفتارهايي مانند لرزيدن، گيجي، عصبي بودن و معذب بودن است. اين اقدامات را در اين زمينه انتظار داريم و استرس ناشي از تصادف را اثبات مي‌كنند. طي مصاحبه‌ي شغلي، انتظار دارم متقاضيان در ابتدا عصبي باشند و اين عصبي بودن به‌تدريج از بين برود. اگر با طرح سؤالات خاصي اين حالت عصبي بودن دوباره ديده شود، بايد از خود بپرسم چرا اين رفتارهاي عصبي دوباره ظاهر شده است.

رفتارهاي غير كلامي را، كه جهاني هستند ياد بگيريد، تشخيص دهيد و رمزگشايي كنيد. برخي رفتارهاي بدني، جهاني در نظر گرفته مي‌شوند، چون اغلب افراد آن را به‌طور مشابه به نمايش مي‌گذارند. براي مثال، وقتي افراد لب‌هايشان را طوري به هم فشار مي‌دهند كه به‌نظر مي‌رسد مي‌خواهند آن‌ها را ناپديد كنند، نشانه‌ي اين موضوع است كه آن‌ها دچار دردسر شده‌اند و اشكالي وجود دارد. اين رفتار غير كلامي، كه به فشردگي لب معروف است، يكي از گفته‌هاي جهاني است كه در فصل‌هاي بعد آن را شرح خواهم داد . هرچه رفتارهاي غير كلامي جهاني بيشتري را بتوانيد تشخيص دهيد و با دقت تفسير كنيد، در ارزيابي افكار، احساسات و نيات اطرافيانتان كارامدتر خواهيد بود.

 

 

برگرفته از کتاب بدن سخن می گوید

نويسنده: جو ناوارو / مترجم: آزيتا نجات‌مهر  با  مقدمه پویا ودایع   / ناشر: نسل‌ نوانديش

 


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  مشاهده، كليد درك رفتار زبان بدن است.

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3