عملکرد بهتر زندگی شخصی با زبان بدن

0
عملکرد بهتر زندگی شخصی با زبان بدنReviewed by پویا ودایع on Nov 2Rating:

زبان بدن چگونه می تواند در داشتن عملکرد بهتری در زندگی، به ما کمک کند؟

زبان بدن اساس عملکرد شخصی است. از هنگامی که به این نکته واقف شده ایم و در واقع از هنگامی که روانشناسان رفته رفته به ارتباط مهم بین جسم و ذهن پی برده اند، زمان زیادی نمی گذرد. زیرا شیوه ای که به کمک آن شما از ارتباط غیر کلامی استفاده می کنید، نحوه ی برخوردتان با مسائل در هر حوزه ای از زندگی تان را منعکس می سازد و بر آن تأثیر می گذارد.
درک زبان بدنتان به شما امکان می دهد از واکنش های ذهنی و عاطفی خود آگاه شوید. پیش از هر چیز می توانید از برداشتی که درباره شیوه ی تفکر، یادگیری و نیز به خاطر سپاری خود دارید، شروع کنید. می توانید به تجزیه و تحلیل عواطف خود بپردازید، این که چه زمانی این عواطف به سراغتان می آیند، چه احساسی درباره ی آنها دارید، و این عواطف چه ارزشی برای شما دارند. رفته رفته روی این موضوع تمرکز کنید که چگونه زبان بدن شما می تواند منعکس کننده ی شخصیت شما باشد و چگونه بر نحوه ی واکنش دیگران نسبت به شما تأثیر می گذارد.
همچنین می توانید به جای آن که علیه الگوهای غیر کلامی خود بپاخیزید، با به کارگیری درست آنها، کارایی خود را در تمامی زمینه ها افزایش دهید. به جای آن که بی تفاوت از کنار نشانه های درونی و بیرونی بدنتان بگذارید، یا آنها را نادیده بگیرید، به تدریج به این نشانه ها توجه کنید و آنچه را می گویند، به کار گیرید.
برای مثال چنانچه عملکرد شما در حد انتظار نیست، به جای ناراحت شدن، بگذارید بدنتان به شما بگوید چگونه از عهده ی حل مشکل برآیید.
همچنین زبان بدن می تواند در عمل به شما کمک نماید تا تغییر کنید، زیرا یکی از جالبترین پیشرفتهای اخیر در روان شناسی، مؤید آن است که چنانچه در شرایط خاصی زبان بدن خود را تغییر دهیم، چه بسا بتوانیم نگرش ها، ادراکات و عواطف خود را متحول سازیم. واقعیت آن است که ذهن ما به هر سویی معطوف شود، بدن ما هم اغلب بدان سو کشیده می شود.
از این رو وقتی تصمیم می گیریم کاری انجام دهیم، بدن ما نیز دست به کار می شود. این موضوع نیز واقعیت دارد که ذهن ما هم تابع بدن ما است و چنانچه به انجام کاری دست می زنیم، افکار و احساسات ما نیز در خدمت بدن قرار می گیرند.
چنانچه به راستی مایلید در زندگی خود تأثیرگذار باشید، می بایستی از زبان بدنتان آگاه باشید و آن را به کار گیرید .

زبان بدن - لباس پوشیدن زبان بدن عملکرد بهتر زندگی شخصی با زبان بدن anonymous black tie monochrome black background  wallpaper wallpaperswa

آیا ظاهر من در نحوه ی برخورد دیگران با من مؤثر است؟ 
پاسخ این سوال یک آری بی چون و چراست. افراد، تحت تأثیر ظاهر دیگران قرار می گیرند، حتی کودکان دو، سه ماهه، زیرا به عکسهای برخی چهره ها بیش از دیگر چهره ها توجه کرده، غان و غون می کنند یا لبخند می زنند.

اما کدام مورد در زبان بدن تأثیرگذارترند؟
البته که بلند قد و باریک اندام بودن، تأثیر مثبتی از شما در دیگران بر جای می گذارد و احتمالا فردی جذاب تر و کارآمدتر جلوه می کنید. لاغری مفرط در افراد مذکر ممکن است نشانه ی آن باشد که شما را بی عرضه می پندارند و افراد چاق از هر دو جنس، تنبل، لوس و لذت طلب به نظر برسند. آیا شما “زن کامل” یا “مرد کامل” به نظر می رسید؟ نشانه های کاملا آشکار جنسیت مانند: سینه ها و سرینهای بزرگ در یک زن یا شانه های پهن و سرینهای کوچک در یک مرد می تواند شما را در موقعیتهایی که جذابیت اهمیت دارد، مانند: مجلس پایکوبی، جذابتر جلوه دهد.
حال آن که چنین ویژگیهایی در محیطهایی مانند محیط کار که جنسیت مطرح نیست، ممکن است موجب بی اعتمادی و سوء ظن دیگران شود و شما را کم هوش جلوه دهد، یا این که تصور کنند شما «فقط به درد بعضی کارها می خورید.» در مورد فرم صورت باید گفت هر چه صورتتان “کودکانه تر به نظر برسد، رفتار مردم با شما مهرآمیزتر خواهد بود. نتایج تحقیق اخیر دانشگاه «سنت آندرو» حاکی از آن است که نشانه های به اصطلاح کودکانه” بینی کوچک، لبهای گوشتالو، چشمان درشت، چانه ی کوچک و استخوان برجسته ی گونه ها دیگران را به حمایت از شما ترغیب می کند.
اما می تواند معنای دیگری از زبان بدن را  هم داشته باشد و آن این که دیگران شما را جدی نمی گیرند. مشخصه های بالغانه تر مانند: بینی بزرگ یا فک برجسته چه بسا باعث شود دیگران شما را هم تراز خود ببینند و بیش از پیش تحت تأثیر آنچه می گویید یا انجام می دهید، قرار گیرند، حتی اگر چندان هم با شما احساس صمیمیت نکنند. رنگ پوست نیز در قضاوت دیگران اهمیت دارد.
متاسفانه رنگ پوست در پاره ای موارد تصویری کلیشه ای از شما می سازد و گاه موجب می شود افراد در مورد میزان هوش و موفقیت شما در مناسبات شغلی، یا احتمال فرار شما از قانون، پیشداوری کنند رنگ مو نیز می تواند منعکس کننده شخصیت باشد.
افراد موبور از هر دو جنس “شوخ طبع و کم هوش تر و افراد سرخ مو به طور سنتی آتشین مزاج و افراد گندمگون جدی و درونگرا به نظر می آیند. موی سفید یا جو گندمی را می توان نشانه ای از زیبایی و برازندگی موقرانه در مردان دانست، اما از آنجا که موی سپید در زنان نشانه ی آن است که از سن باروری آنان گذشته، در خانمها چندان جذاب به نظر نمی رسد «و بهمین دلیل در حال حاضر در بازارهای بریتانیا شاهد وفور محصولات مخصوص رنگ موی خاکستری برای زنان در ازای تنها یک محصول برای مردان هستیم!»
شاید آنچه گفته شد، نا امید کننده به نظر برسد. اشخاصی در اولین لحظات دیدار با شما، یک قضاوت اولیه انجام می دهند که اساسی این قضاوت، ظاهر شماست و از قرار معلوم نمی توانید با این قضاوت بجنگید. اما اوضاع تا این اندازه هم نگران کننده نیست. نه تنها می توان بعضی از قسمتهای ظاهر طبیعی” را – به کمک ورزش، پوشیدن لباس مناسب و زینت آلات” – تغییر داد، بلکه تحقیقات نشان می دهند که وقتی دیگران طیف وسیعی از زبان بدن را که بیانگر شخصیت شما است، می بینند، به آسانی قادرند در قضاوت اولیه ی خود تجدیدنظر کنند. ظاهر شما هر چه باشد، می توانید به جای دهها ثانیه، دهها ساعت تأثیرگذار و مجذوب کننده باشید.


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  عملکرد بهتر زندگی شخصی با زبان بدن

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3