زبان بدن دست – علامت ok

0
زبان بدن دست - علامت okReviewed by پویا ودایع on May 11Rating:

زبان بدن دست  -اوکی یعنی  کامل و بی نقص

 

گفته می شود این اشاره دست توسط غواص ها محبوب شد، زیرا انگشت شصت رو به بالا و رو به پایین به معنای بالا رفتن و پایین رفتن بود. خیلی ها فکر می کنند انگشتان دست در این حالت “O” و “K” را در کلمه OK  نشان می دهند.  احتمالا این اتفاق تصادفی است. حقیقت این است که این اشاره دست، قرن ها توسط معامله گران سنگ های قیمتی استفاده می شده است. سنگ قیمتی بین انگشت اشاره و انگشت شصت قرار می گرفته و در مقابل نور خورشید جلو و عقب برده می شده تا با تغییر زاویه آن، عیوب احتمالی آن مشخص شوند. امروزه ما هنوز از این حرکت استفاده می کنیم.

 

 

زبان بدن دست - اوکی  زبان بدن دست - علامت  ok زبان بدن دست - علامت  ok IMG 6912

 

 

در اوایل قرن نوزدهم، این علامت در آمریکا و ظاهراً توسط روزنامه نگارانی که در آن زمان استفاده از حروف اول هر کلمه را برای مختصر کردن عبارات معمولی مُد نمودند، رواج پیدا کرد. نظرات متعددی در خصوص اینکه O.K حروف اول چه کلماتی است ابراز شده اما شاید منشا دقیق آن را هرگز ندانیم.با این حال به نظر می رسد که علامت حلقه نماینگر حرف «O» از «O.K» باشد. استفاده از عبارت O.K در همه کشورهای انگلیسی زبان رایج است و با اینکه خیلی سریع به کشورهای اروپایی و آسیایی نیز گسترش یافته، در بعضی جاها معنی متفاوتی دارد.  به عنوان مثال در فرانسه به معنی صفر یا پوچ نیز هست و در ژاپن به معنی پول است.

 

 

2ljoo7q زبان بدن دست - علامت  ok زبان بدن دست - علامت  ok 2ljoo7q

 

در برخی از کشورهای مدیترانه ای، علامت مردان هم جنس گرا می باشد. بنابراین مسافرانی که به خارج سفر می کنند، بهتر است در هر کشور، از علایم همان فرهنگ پیروی کنند. این کار می تواند از ایجاد موقعیت های ناخوشایند جلوگیری کند.

 

 

 


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  زبان بدن دست – علامت  ok

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +