زبان بدن ترامپ

زبان بدن ترامپ
1
زبان بدن ترامپReviewed by پویا ودایع on Feb 11Rating:

زبان بدن ترامپ : این مقاله به نام  ترامپ و سیاست‌ورزی به سبک مذاکرات تجاری در سایت پول نیوز و عصر ایران منتشر شده است .

احیای صنعت زغال‌سنگ آمریکا بدون توجه به بحث گرمایش زمین، خروج آمریکا از پیمان ترنس پاسیفیک و بازنگری قرارداد نفتا و لغو بیمه بهداشت عمومی ازجمله جنجالی‌ترین تصمیمات اقتصادی ترامپ هستند.
زبان بدن ترامپ - آموزش زبان بدن  زبان بدن ترامپ زبان بدن ترامپ 161107120239 01 trump parry super 169

دونالد ترامپ زمانی بین آمریکایی‌ها صرفا به‌عنوان یک فعال اقتصادی کارآفرین و نیز چهره‌ای تلویزیونی شناخته می‌شد اما او در کمال ناباوری جهانیان با سمت چهل و پنجمین رییس‌جمهور آمریکا وارد کاخ سفید شد و بلافاصله نیز برای تبدیل کردن شعارهای انتخاباتی‌اش به دستورات دولتی، دست به قلم و امضا شد.به گزارش پول‌نیوز، شعارهای عجیبی مثل اعتقاد نداشتن به موضوع گرمایش زمین و متعاقب آن احیای صنعت زغال‌سنگ آمریکا یا دستور لغو بیمه بهداشت عمومی اوباما که بیمه ۳۰ میلیون آمریکایی را در معرض تهدید و قطع قرار داده است، همچنین فرمان خروج آمریکا از پیمان سرمایه‌گذاری و مقررات گذاری بین ۱۲ کشور حاشیه اقیانوس آرام (ترنس پاسیفیک) و نیز دستور بازنگری قرارداد نفتا (تجارت آزاد آمریکای شمالی) بین آمریکا، کانادا و مکزیک که روز گذشته با اعتراض وزیر اقتصاد مکزیک روبه‌رو شد.

برخی کارشناسان معتقدند تمام رویکردهای ترامپ با منطق اقتصادی و روحیه کاسبکارانه او قابل توجیه است؛ او فقط به درآمدها و منافع اقتصادی آمریکا می‌اندیشد و وظیفه‌ای در قبال جهانیان برای خود و کشورش متصور نیست. بنابراین تنها به اموری ورود می‌کند که نفع حداکثری داشته باشد و برایش مهم نیست که این تصمیمات تا چه اندازه به ضرر هم‌پیمانان آمریکا خواهد بود.
در این میان برخی نیز او را ابله‌نمایی می‌خوانند که در پس دیوانه‌بازی‌هایش، هوشمندانه نیاتی پنهانی را دنبال می‌کنند و برخی دیگر نیز می‌گویند او به‌راستی ابله و دیوانه است.

 

پویا ودایع  مشاور علوم رفتاری و زبان بدن در این‌باره گفت: حرکات ترامپ در لحظه امضای قانون ممنوعیت ورود ۷ کشور به آمریکا نشانه دهنده آمده شدن وی برای انجام برخی اقدامات پنهانی است.پویا ودایع در گفت‌وگو با پول‌نیوز اظهار داشت: رفتارهای غیرکلامی و حرکات با دست و صورت ترامپ نشان می‌دهد که رییس‌جمهور آمریکا درصدد پنهان‌کاری، برانگیختن احساسات و معطوف کردن افکار عمومی به سوی دیگری است؛ حرکاتی که شباهت بسیاری با رفتار تردستان و شعبده‌بازان دارد.

وی ادامه داد: حرکات ترامپ در زمان امضای قانون ممنوعیت به‌شدت نمایشی و صحنه‌گردانی بود؛ شوخ طبعی، نشان دادن قلم، نشان دادن امضای خود به سمت دوربین‌ها و فرم تاکیدی در بیان کلمات به مثابه شعبده‌بازی بود که قصد داشت با پرت کردن حواس مخاطب، حقه‌اش را اجرا کند.

 
زبان بدن ترامپ - آموزش زبان بدن - ودایع  زبان بدن ترامپ زبان بدن ترامپ Donald Trump points at debate Associated Press

زبان بدن ترامپ 

از بیزینس تا پلیتیک

 

این مدرس زبان بدن با اشاره به این‌که رییس‌جمهور آمریکا در لحظه امضای قانون جدید به‌دنبال تاثیرگذاری بر افکار عمومی بود، اظهار داشت: ترامپ همان‌گونه که در جلسات مذاکره تجاری خود با افراد برخورد می کند و از آن‌ها امتیاز می‌گیرد، همان روند را در سیاست و در برابر مردم اجرا کرد؛ رفتارهای غیرمنتظره، واکنش های سریع او با دست ها از جمله این ترفندها است.

وی ادامه داد: ترامپ در نمایش امضا، حالات صورت خود را کشیده و طولانی انجام می‌داد تا هر کسی که ثانیه‌های قبلی را از دست داده است، فرصت دوباره دیدن حالت چهره او را داشته باشد.

ودایع به دیگر  رفتارهای غیرکلامی رییس‌جمهور جدید آمریکا  اشاره کرد و گفت: حرکات دست ‌های او همیشه خطی و مستقیم است، در صورتی که دست‌های بسیاری از رجال سیاسی و افراد متفکر، حرکات دایره‌ای و منظم دارد، شمرده حرف زدن ترامپ با توجه به دایره لغات محدود او می‌تواند گواه این مطلب باشد که می‌خواهد ساده و تاثیرگذار باشد.

وی با بیان این‌که حرکات ترامپ به صورت ارادی و عمدی انجام می‌شود، افزود: تلاش برای عوام ‌فریبی با زبان بدن به وضوح در رییس‌جمهور آمریکا مشاهده می‌شود و شکی نیست که حوادث پنهانی بسیاری در کاخ سفید درحال اجراست که ترامپ تلاش می‌کند با برپایی چنین نمایش‌هایی افکار عمومی را به سمت دیگری سوق دهد.

این مشاور علوم رفتاری ادامه داد: با توجه به رفتارهای غیرکلامی و تلاش ترامپ برای پنهان‌کاری می‌توان پیش‌بینی کرد که به‌زودی اخبار زیادی از اقدامات پنهانی وی شنیده خواهد شد.

زبان بدن ترامپ : قسمت های بعدی  تحلیل را از همین سایت پیگیری فرمایید . 


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  زبان بدن ترامپ

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

1 نظر

  1. رضا بوالحسنی می گوید

    من راحب این موضوع زیاد اطلاعاتی ندارم ولی ی خاطره دارم از چند ترم قبلم توی دانشگاه که ی استادی داشتیم مث ایشون روز اول که اومد گفت من اصلا اهل کمک کردن بهتون نیستم هر نمره ای که بگیرید همون رو اعمال میکنم ولی بعداز امتحان به همه ی دانشجو ها کمک کرده بود ولی بجاش امتحانش خیلی سخت بود

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3