روش جذب ( چگونه دیگران را جذب کنید )

0
روش جذب ( چگونه دیگران را جذب کنید )Reviewed by پویا ودایع on Dec 18Rating:

هر زمان می‌خواهید با کسی در موقعیت‌های اجتماعی یا حرفه‌ای ملاقات کنید و بر او تأثیر بگذارید و یا جذب خود کنید ، تکلیف خود را انجام دهید. قبل از دیدار تا جایی که می‌توانید درباره آنه فرد آگاهی پیدا کنید. این بهترین راهی است که در نظر دیگران با جذبه و جالب باشید. همانطور که دیل‌کارنگی گفته است: “شما می‌توانید در یک روز علاقه‌مند شدن به دیگران دوستان بیشتری پیدا کنید تا این که در یک سال سعی کنید آنها را به خود علاقه‌مند کنید.”

هرچه ارزش بیشتری برای یک رابطه قائل باشید، باید وقت بیشتری صرف کنید تا اطلاعاتی درباره آن فرد قبل از ملاقات با او به دست آورید. تا آنجا که می‌توانید درباره چیزهایی که فرد دوست دارد و چیزهایی که دوست ندارد، سرگرمی‌ها، علاقه کاری و فعالیت‌های اجتماعی او اطلاعات کسب کنید. اگر مجهز به این اطلاعات باشید، می‌توانید گفت و گو را در جهت‌های بسیار متفاوت که می‌دانید فرد از آنها لذت خواهد برد، هدایت کنید. اصل این است که شما بیشتر درباره این افراد بدانید تا آنها درباره شما.

وقتی برای اولین بار با کسی ملاقات می‌کنید، تا جایی که امکان دارد درباره خودتان کمتر صحبت کنید. شما نمی‌توانید در یک زمان هم صحبت کنید و هم به حرف دیگران گوش دهید. تنها وقتی درباره افراد اطلاعات به دست خواهید آورد که آنها صحبت کنند و شما گوش کنید. اگر به نظر می‌رسد که تمایلی به شروع صحبت ندارند، خودتان هرچه زودتر با این نیت که آنها را به صحبت وادارید، رشته کلام را به دست بگیرید.

همیشه به خاطر داشته باشید که هر چه بیشتر بتوانید طی گفت و گو درباره فرد مقابل اطلاعات کسب کنید، تأثیر احتمالی شما بر آنها بیشتر خواهد شد. هرچه بتوانید در این فرصت به دست آمده سؤال‌های بیشتر و بهتری درباره سابقه و علایق‌شان بپرسید، آنها شما را با جذبه‌تر خواهند یافت. همانگونه که قبلاً گفتیم، فردی که سؤال می‌کند کنترل گفت و گو را در دست دارد. با پرسیدن سه سؤال قدرتمند از هر فرد قادر خواهید بود که گفت و گو را کنترل کرده و در آن واحد با جذبه به نظر برسید.

چگونه دیگران جذب کنیم ؟ زبان بدن - آکادمی مدرسان جذب روش جذب ( چگونه دیگران را جذب کنید ) People 45

ابتدا بپرسید: “شما مشغول انجام چه کاری هستید؟” بیشتر افراد به شدت به کارشان علاقه دارند. کار آنها نقش عمده‌ای در زندگی‌شان بازی می‌کند و منبع اصلی هویت آنهاست. افراد، عاشق این هستند که درباره کارشان صحبت کنند و کاری را که برای دیگران انجام داده‌اند شرح دهند.

سپس بعد از این که درباره کارشان به شما توضیح دادند. با علاقه و کنجکاوی زیاد بپرسید. “به هرحال، چطور وارد این مسیر کاری شدید؟” این سؤال همواره با جزئیاتی درباره سرگذشت، تجربیات و سابقه فرد پاسخ داده می‌شود و همه جواب‌ها در قالب داستان زندگی توضیح داده می‌شوند. گاهی اوقات این داستان می‌تواند برای مدت نامعلومی ادامه یابد. افراد معولاً احساس می‌کنند که داستان کارها و سرگذشت‌شان برای دیگران خیلی جذاب است. گوینده ممکن است سرعتش را مرتب کم کند تا متوجه شود که آیا شما واقعاً علاقه‌مند هستید یا فقط ادب را رعایت می‌کنید. هرگاه گوینده در “داستانش مکث کرد، از او بپرسید: “بعد چه کار کردی؟” او کاملاً مجذوب شما خواهد شد. شماا می‌توانید سؤال‌های مشابه دیگری بپرسید، مانند: “بیشتر درباره آن برایم بگو”، “چه احساسی داشتی؟”، “چه کار کردی؟” “بعد چه اتفاقی افتاد؟”

اگر دوست داشته باشید می‌توانید افکار و نظرات خود را مطرح کنید. وقتی درباره خودتان چیزی می‌گویید، مراقب باشید که خیلی پرحرفی نکنید. توپ را به فرد مقابل پاس دهید، صحبت درباره خودتان را با سؤال دیگری به پایان رسانده و فرد مقابل را دوباره به صحبت وادارید.

چگونه دیگران را جذب کنید

روان‌شناسان می‌گویند هسته شخصیت، اعتماد به نفس است. این اصطلاح به بیان ساده‌تر و بهتری تعریف شده است: “چقدر خود را دوست داردید.” اعتماد به نفس به این معنی است که شما احساس کنید چه‌قدر مهم و ارزشمند هستید.

انسان‌ها شدیداً عاطفی هستند و از روی احساسات تصمیماتی می‌گیرند و سپس آنها را با منطق توجیه می‌کنند. مردم به شدت تحت تأثیر محیط احساسی خود به ویژه رفتار افراد دیگر نسبت به خود هستند. شما از کودکی شرطی شده‌اید که در برابر عمل و عکس‌العمل‌های والدین‌تان نسبت به خود بسیار حساس و زودرنج باشید. پویایی این مشاجره‌های زودهنگام اغلب پایه ارتباطات شما را با دیگران در زندگی پی‌ریزی می‌کنند. وقتی کاری را برای دیگران انجام می‌دهید، معمولاً یا اعتماد به نفس شما تقویت می‌شود یا از تحقیر شدن توسط افراد و یا شرایط دیگر جلوگیری کند.

چگونه توجه بیشتری جهت جذب دیگران داشته باشیم.

جذبه مستلزم توجه صد در صد است به خصوص موقع گوش کردن. به خاطر آوردن آنچه که کسی می‌گوید تنها قسمتی از هنر گوش کردن است اگر از حالت شما این طور به نظر برسد که می‌گویید: “اصلاً برایم مهم نیست که به صحبت‌های شما عکس‌العمل نشان دهم. اگر هیچ چیز در رفتار شما مبین این نباشد که گوش می‌کنید، پس شنونده خوبی نیستید. اگر هیچ علامتی از سوی شما ثابت نکند که توجه می‌کنید پس گوش نمی‌کنید! روابط خوب چه اجتماعی و چه فردی، براساس ویژگی‌های زیادی پی‌ریزی می‌شوند، اما هیچ چیز مهم‌تر از این نیست که از نظر دیگران یک شنونده همدل تلقی شوید. هرچه شنونده بهتری باشید، در روابط خود ارزشمندتر خواهید شد. پس شما هم مانند افرادی که شنونده‌های بزرگی هستند علامت دهید که گوش می‌کنید. رفتار و زبان بدن شما باید بگوید: “من کاملاً به آنچه که تو می‌گویی تمرکز دارم. با هر کلمه‌ای که بر زبان می‌آوری برای من خیلی مهم است. کسانی که این علامت را می‌فرستند “شنونده‌های دقیق” و کسانی که این علامت را ارسال نمی‌کنند شنونده‌های بی‌توجه، نامیده می‌شوند.

کسب مهارت‌های ارتباطی  برای جذب دیگران

امروزه بسیاری از صاحب‌نظران علوم ارتباطات بر این عقیده‌اند که مهارت‌های ارتباطی نقش بسیار مهمی در موفقیت انسان چه در زندگی کاری، اداری و چه در زندگی شخصی آنان دارد.

به جرأت می‌توان ادعا کرد که یکی از مهم‌ترین دلایل شکست‌هایی که انسان در زندگی با آن مواجه می‌شود این است که قبل از اتخاذ تصمیم و مبادرت به انجام یک کار مثل انتخاب شغل، ازدواج، تربیت فرزند و امثال آن سعی نکرده است که مهارت‌های ارتباطی و رفتاری لازم برای انجام آن کار را کسب کند.

پژوهش‌های انجام شده حاکی از آن است که مهارت‌های لازم برای برقراری ارتباط مؤثر را می‌توان از طریق آموزش و تمرین یاد گرفت و البته کسب این مهارت‌ها چندان آسان به نظر نمی‌رسد، در برقراری ارتباط با دیگران چنانچه یکی از طرفین، صحبت پیام طرف مقابل را به خوبی دریافت نکند و نفهمد که منظور طرف مقابل در این پیام چه بوده، ارتباط برقرار شده بی حاصل بوده است.

در واقع می‌توان گفت ریشه بسیاری از سوءتفاهمات رنجش‌ها و اختلافات و همچنین منشأ بسیاری از مشاجرات، اختلافات و نزاع‌های خانوادگی، عدم وجود فهم متقابل در صحبت‌هاست، چرا که یکی از طرفین گفتگو یا بدتر از همه دو طرف گفتگو حرف یکدیگر را نمی‌فهمند و برداشت درستی از پیام‌های ارسال شده ندارند.

درست صحبت کردن و بیان متناسب یکی از مهارت‌های اساسی ارتباطی در برقراری یک ارتباط موفق و مؤثر می‌باشد. آیا تا کنون به چگونگی و شیوه صحبت کردن با دیگران فکر کرده‌اید؟ شیوه های جذب چطور ؟ در حقیقت همه ما توانایی صحبت کردن را داریم، اما گاهی لازم است برای ایجاد ارتباط با استمرار ارتباطات خود مهارت‌های صحبت کردن را هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی ارتقاء دهیم. برخی افراد از صحبت کردن با دیگران طفره می‌روند یا نمی‌توانند به راحتی سر صحبت را با دیگران باز کنند و روابط مؤثری با دیگران داشته باشند. روش‌های ساده‌ای وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا بهتر با دیگران ارتباط برقرار کرده و مصاحبت و دوستی آنها را حفظ کنید، مثلاً این که به صحبت‌های طرف مقابل علاقه نشان دهید، نظر مخالف و انتقاد خود را طوری بیان کنید که طرف شما ناراحت نشود، به شما نشانه‌های غیرکلامی وی بیشتر توجه کنید و مهم‌تر از همه اینکه سعی کنید در صحبت کردن مؤدب باشید. 


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  روش جذب ( چگونه دیگران را جذب کنید )

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3