در برقراری ارتباط با دیگران جذاب باشیم

0

چگونه در برقراری ارتباط با دیگران جذاب باشیم و یک ارتباط مؤثر برقرار کنیم

 • زمانی که آماده ملاقات با شخصی می‌شوید، چند مطلب مشترک را در ذهن داشته باشید تا در مورد آنها صحبت کنید و همچنین چند سؤال نیز در ذهن داشته باشید تا آنها را مطرح کرده و طرف مقابل را نیز به صحبت کردن وادارید. اگر شخص مقابل را قبلاً ملاقات کرده‌اید، سعی کنید چیزهایی که از او به یادتان مانده را به میان بکشید مثلاً علاقه مشترکتان به یک ورزش خاص، یا عضویت مشترک در یک مرکز خیریه.
 • اولین فردی باشید که می‌گوید: “سلام” اگر مطمئن نیستید که طرف مقابل شما را به درستی به جا می‌آورد یا نه، خودتان را معرفی کرده و اسم‌تان را بگویید تا فشار و ترس کمتری را متحمل شود. به عنوان مثال اینطور عمل کنید: آقای x من آقای g هستم، از دیدن شما خوشبختم. لبخند یادتان نرود و زمانی که فردی را ملاقات می‌کنید، حتماً با او دست بدهید.
 • در زمان معارفه دقت کافی داشته باشید و سعی کنید نام‌ها را به خاطر سپرده و در طول مکالمه به کرات از آنها استفاده نمایید.این مسله جذابت به همراه دارد .
 • با بیان یک عبارت متداول کاری کنید تا طرف مقابل به صحبت کردن ادامه دهد و در نهایت هم یک سؤال کلی از او بپرسید.
 • با توجه به حرف‌های او و نشان دادن واکنش‌های مثبت از طرف مقابل پشتیبانی کرده و تمام حواس خود را به وی معطوف کنید. در تمام طول گفتگو ارتباط چشمی را برقرار نگه دارید و هنگامی که فرد در حال صحبت کردن با شماست سر خود را به این طرف و آن طرف نچرخانید و قسمت‌های دیگر اتاق را نگاه نکنید.
 • بیشتر از آنچه حرف می‌زنید، گوش کنید.

ارتباط جذاب با روابط عمومی-۰ جذاب در برقراری ارتباط با دیگران جذاب باشیم relationships

 • چیز جالبی برای ارائه دادن در دست داشته باشید. سعی کنید دانش خود را همواره به‌روز نگه دارید و از وقایع و اخبار جدید با اطلاع باشید. آگاهی از اخبار و وقایع فرهنگی می‌تواند به شما کمک کند تا راحت‌تر با طرف مقابل ارتباط برقرار کنید. می‌توانید سر صحبت را با جمله‌هایی به این شرح باز کنید: “نظر شما در مورد ….. چیست؟” و یا “شنیده‌اید که ….؟” از موضوعات منفی و بحث برانگیز پرهیز کنید و وارد جزئیات مسائل شخصی نشوید.
 • اگر قصد دیدن شخص خاصی را دارید، بهترین راه این است که از یکی از آشنایان آن فرد تقاضا کنید تا شما را به او معرفی کند. از یک دوست دو جانبه بخواهید تا این افتخار را نصیب شما کند.
 • اگر کسی کارت ویزیت خود را به شما تعارف کرد، ان را به عنوان یک هدیه قبول کنید. با هر دو دست آن را بگیرید و مدتی به آن نگاه کنید و مطالبی که روی آن نوشته شده است را به دقت بخوانید. وقتی خواندن تمام شد آن را در جیب کت و یا کیف دستیتان قرار دهید تا با این کار نشان دهید که برایتان ارزشمند است.
 • مراقب ژست و پرستیژ خود باشید. افرادی که بیش از اندازه احساس راحتی می‌کنند، موجبات ناراحتی دیگران را فراهم می‌آورند. از سوی دیگر اگر راحت نبودید باز هم اعتماد به نفس خود را حفظ کرده و خود را آرام و موقر نشان دهید.
 • پیش از آنکه در گفتگویی که تازه به آن پیوسته‌اید، شرکت کنید، ابتدا برای مدتی گوش دهید و جوانب مختلف آن را در نظر بگیرید. مطمئناً دوست ندارید که با صحبت های نابجا فرصت‌های استثنایی را پایمال کنید.اینگونه در برقراری ارتباط با دیگران جذاب باشیم و یک ارتباط مؤثر برقرار کنیم .
 • راه‌های فراری هم برای خود و هم برای طرف مقابل بگذارید. به عنوان مثال: “من باید همین حالا به یکی از مشتریانم رسیدگی کنم” و یا “من وقت نکردم ناهار بخورم” به همین خاطر باید یک سر به بوفه بزنم و با “اجازه دهید نوشیدنی‌هایتان را عوض کنند” اما در چه زمانی باید از یک مکالمه بیرون آمد؟ باید کاری کنید که ابتدا تأثیر مناسبی بر روی فرد مقابل بگذارید.

 


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For: در برقراری ارتباط با دیگران جذاب باشیم

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3