توسعه فردی چیست ؟

«  توسعه فردی » چیست؟

نیاز هر فرد برای افزایش مهارت های زندگی و کسب و کار

توسعه فردی و یا توسعه شغلی و حرفه ای یک فرایند مستمر در خصوص ارزیابی نیاز های آموزشی هر فرد و برنامه ریزی برای رفع این نیاز ها است. این فرایند به شما کمک می کند که در خصوص دانش، عملکرد و یا موفقیت های خود فکر کنید و برای ارتقا و پیشرفت فردی، تحصیلی و آموزشی خود برنامه ریزی نمایید. با ايجاد و اجرايPDP فضايي را بوجود مي آوريم كه در آن هركدام از پرسنل فرصت مي يابند با مقام مافوق خود به نحو شفاف صحبت كرده و علاوه بر بيان مشكلات ، انتظارات مقام مافوق را دريابند و در نهايت به يك جمع بندي در جهت اجراي هرچه بهتر خدمات برسند. علاوه بر اين با اجراي اين طرح مي توانيم به درستي حيطه هايي را كه پرسنل در آنها نياز به آموزش دارند را تعيين نموده و با متمركز نمودن آموزش ها بر نيازهاي واقعي پرسنل باعث افزايش اثربخشي و كارآيي آموزش ها شد .

 

نوشتن یک برنامه توسعه فردی دارای ۵ مرحله است که همه این مراحل برای آن که، یک «برنامه توسعه فردی » به درستی تدوین شده و معتبر و قابل ارزیابی باشد، ضروری است.

مراحل تدوین «برنامه توسعه فردی» :

  • تعیین هدف / اهداف    Define Objectives
  • تدوین نقشه    برای رسیدن به هدف .Achieve the objectives
  • ارزیابی    نقشه ای که ترسیم کرده ایم. Evaluate the plan
  • ثبت و نشان دادن    مسیری که پیموده ایم. Demonstrate the plan
  • زمان بندی     مسیر حرکت. Timescale

 

توسعه فردی -مذاکره-زبان بدن توسعه فردی توسعه فردی چیست ؟

 

 

فواید انجام دادن PDP و نوشتن «برنامه توسعه فردی»  چیست؟

ارتقا و بهبود مهارت های عملی و بالینی به عملکرد بالینی، بیماران و در نهایت سیستم بهداشت فایده می رساند. وجود «برنامه توسعه فردی» برای نشان دادن حاکمیت بالینی ، ضروری است و یک فرایند ادغام یافته برای استراتزی های مدیریت خطر است.

«برنامه توسعه فردی» نشان می دهد که بهترین عملکرد بالینی چیست، نشان می دهد که بهبود عملکرد با استفاده از این روش هزینه- اثر بخش با یادگیری و توسعه نیاز ها همراه است و به پرسنل کمک می کند که قابلیت های خود راشناخته و  در زمان استخدام ، به آنان کمک می کند.

 

 

دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
برای استفاده از کد QR می بایست گوشی خود را در مقابل این کد قرار داده تا لینک در گوشی شما نمایش داده شود QR Code For:  توسعه فردی چیست ؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *