تحلیل زبان بدن پوتین و اوباما

تحلیل زبان بدن پوتین و اوباما-1

در حاشیه نشست تغییرات اقلیمی کره زمین در پاریس، ولادیمیر پوتین و باراک اوباما با یکدیگر دست دادند. شیوه دست دادن این دو را پویا ودایع، استاد زبان بدن در گفتگوی اختصاصی با گروه خبری  پشت پرده تحلیل می کند:


تحلیل زبان بدن پوتین و اوباما-1 زبان بدن تحلیل زبان بدن پوتین و اوباما                            1

۱ .زبان بدن چشم ها :  عدم تماس چشمی پوتین، نارضایتی محض وی را نشان می دهد. این روزها می توان متوجه شد که چرا خشمگین است و سقوط هواپیمای خود را از چشم اوباما می بیند.

۲ . به راحتی از صورت بی روح و خسته اوباما می توان متوجه شد که در سقوط هواپیما خود را مقصر می دانند و پوتین سعی در کنترل امور در مقابل همتای امریکایی خود دارد. دست بر روی ساعد و بازوی اوباما به عمد قرار می گیرد تا پوتین به دیگران قدرت حل مسأله را به رخ بکشد.

۳ .زبان بدن دست ها :  نوع دست دادن را می توانید از حالات پوست دست هر دو متوجه شوید که با هم محکم و قدرتمند دست می دهند جوری که کف دست ها کامل با هم تماس حاصل کرده است و شصت دست های خود را تا توانسته اند روی دست همدیگر آورده اند. هدف از دست دادن محکم و قدرتمند نشان دادن ثبات و قدرت است.

۴ . دست اوباما آزاد و یا در مواقعی در جیب دیده شده است. در این دیدار اوباما همزمان دست خود را در جیب می گذارد که نشان قدرت و تا حدودی بی میلی در روبرو شدن است. در واقع دست گذاشتن مردان در جیب یک عادت است و در مواردی هم می توان آن را نشانه استرس دانست. با توجه به قضایای پیش آمده و صورت و حالات پاهای اوباما می توان فهمید که از مطرح شدن و شروع صحبت در مورد سقوط هواپیما نگران و مضطرب است.

۵ . نگاه اوباما را می توان از دست داخل جیبش تحلیل کرد. نگاه های همراه با دهان بسته و لب های سفت شده نشان از استرس و کنترل حالت صورت توسط اوباما دارد.

۶ .زبان بدن حریم های شخصی : فاصله ها در دست دادن همیشه معانی خاص خود را دارد. این فاصله به خاطر حالت دست های پوتین و گرفتن دست اوباما حاصل شده است که خود نشانگر یک دست دادن دیپلماتی است. فاصله ای مجاز و مودبانه جهت دست دادن و مصاحفه است که هر دو رعایت کرده اند.

screen-shot-2016-09-05-at-8-51-36-am زبان بدن تحلیل زبان بدن پوتین و اوباما screen shot 2016 09 05 at 8 51 36 am

زبان بدن پوتین و اوباما زبان بدن تحلیل زبان بدن پوتین و اوباما photo 2015 12 01 12 38 08

دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
برای استفاده از کد QR می بایست گوشی خود را در مقابل این کد قرار داده تا لینک در گوشی شما نمایش داده شود QR Code For: تحلیل زبان بدن پوتین و اوباما
5 پاسخ
 1. محمد
  محمد گفته:

  این تحلیل نشان می دهد شما بشدت از آب گل آلود خوشتان می آید.ودر زندگی روزمره زبان و دلتان ۱۸۰ درجه در خلاف جهت هم کار می کنند.

  پاسخ دادن
  • pooya vadaie
   pooya vadaie گفته:

   سلام

   واقعیتش اگر تو این چندین سال به نوشته های بنده نگاه کنید خواهید دید که وارد سیاست نشدم . علاقه ای به ورود آن هم ندارم . این مطالب رو هم اگر اولش مطالعه فرمایید خواهید دید بنا به درخواست دوست عزیزمان برای انها نوشته شده است . نظر شما بزرگورا رو برای رعایت حق آزاد گفتگو هم انتشار می دهیم و از اینکه سایت ما رو بازدید می کنید خوشحالیم و باعث افتخار ما است .

   پاسخ دادن
  • pooya vadaie
   pooya vadaie گفته:

   با دیدن فیلم در یوتیوپ کاملا دست گذاشتن مشخص است
   برای تحلیل از عکس فقط استفاده نی شود بلکه فیلم را می بینیم
   از دقت شما ممنونیم سپاس

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *