اصول جذب دیگران

1
اصول جذب دیگرانReviewed by پویا ودایع on Dec 22Rating:

چگونه با الفاظ تأییدی دیگران را به خود جذب کنیم

جذب دیگرا با کلمات جذب اصول جذب دیگران PR prove it works

اصوات تأییدی برای داشتن جذب مهم و ضروری هستند، اما اگر آنها را با الفاظ تأییدی ترکیب کنید، تأثیرشان دو چندان می‌شود. تماس چشمی، حرکت دادن چشم، متمایل شدن بدن، تکان دادن و کج کردن سر در کنار هم تأثیر زیادی بر افراد می‌گذارند. اما با افزودن قدرت تأیید کننده‌های صوتی و کلامی به یک فرد خوش صحبت و کاملاً با جذبه تبدیل می‌شوید. اولین نوع الفاظ تأییدی از کلمات و عبارات محافظه‌کارانه تشکیل می‌شود. این عبارات به این دلیل محافظه‌کارانه نامیده می‌شوند که شما با چیزی که گفته می‌شود، لزوماً موافق نیستید. کلمات و عباراتی از قبیل “متوجه هستم”، “واقعاً؟” یا “خوب، پس که اینطور” به فرد اطمینان می‌دهند که شما به صحبت‌های او گوش داده و با او همگام هستید، اما بی طرف باقی می مانید. این کلمات به عنوان الفاظ مؤدبانه ی تأییدی در گفت و گوی معمولی یا غیررسمی به کار می روند. در مهمانی های غیررسمی یا سایر رویدادهای اجتماعی، این عبارت‌ها فضا را در طی گفت و گوهای کوتاه پر می‌کنند. وقتی آماده‌اید که خود را متعهد سازید و می‌خواهید با چیزی که گفته می‌شود موافقت و از آن حمایت کنید، می‌توانید از کلمات یا عباراتی مثل: “بلکه، بی‌تردید” یا “کاملا موافقم” یا “درست حدس زدی” و عباراتی مانند اینها استفاده کنید. بدین ترتیب در گفت و گو با او هم‌پیمان می‌شوید و طرف او را گرفته‌اید. قبل از ارائه این نظرات، که نشان‌دهنده موافقت شماست، همیشه مطمئن شوید این همان کاری است که می‌خواهید انجام دهید. در جریان تولید کلمات تن صدا هم تأثیرگذار است. آیا تا کنون چیزی گفته‌اید که کسی را عصبانی کرده باشید و بعد با گفتن: “اما من فقط گفتم فلان بهمان” بی گناهی خود را بیان کنید؟ معمولاً فرد مابل بلافاصله با گفتن: “نه به خاطر چیزی که گفتید، بلکه به خاطر تن صدای‌تان” به شما پاسخ می‌دهد.


سعی کنید سریع لبخند بزنید و سریع بخندید

جذب دیگران با خنده جذب اصول جذب دیگران 118542215

شکی نیست که لبخند زدن و خندیدن شاخص‌ها مهمی هستند که نشان می‌دهند چقدر از بودن در کنار کسی لذت می برید. زمانی که موقعیت و موضوع مناسب است همیشه برای لبخند زدن و خندیدن شتاب کنید.یک لبخند واقعی ماهیچه‌های اطراف دهان و چشم‌ها را به کار می‌گیرد. وقتی لبخند می‌زنید، مطمئن شوید که تمام صورت خود را به لبخند وا می‌دارید اجازه دهید لبخند به چشم‌هایتان نفوذ کند. منظورم این نیست که به هر چیزی که گفته می‌شود نیش‌خند بزنید، یا به هر لطیفه یا شوخی معمولی لبخند بزنید، زیرا به حد افراط رساندن آن ممکن است به این سوء ظن دامن بزند که تصنعی می‌خندید، یا علناً سعی دارید پیاز داغش را زیاد کنید.یادتان باشد لبخندهایی که واقعی به نظر می‌رسند ناگهان قطع نمی‌شوند.لبخندهای واقعی باید چند لحظه طول بکشند، لبخندی که ادامه پیدا نکند واقعاً لبخند نیست. وقتی می‌خواهید کسی را جذب کنید، به خاطر داشته باشید که شما برای افراد دیگر حکم یک تماشاچی را دارید و قانون سرایت هم صدق می‌کند. وقتی لبخند می‌زنید و می‌خندید، دیگران هم میل دارند که درست پشت سر شما لبخند بزنند و بخندند.


در ارتباطاتتان همگام با فرد مقابل باشید

جذب دیگران با ارتباط جذب اصول جذب دیگران connecting people

در برقراری ارتباط با افراد، به خصوص در رابطه با جذبه، زمان‌بندی بسیار مهم است. آیا تاکنون برایتان پیش آمده که با کسی صحبت کنید اما با هم هماهنگ نباشید. شما خونسرد و با محبت هستید ، آنها بی‌تاب و نگران. شما احساس می‌کنید زندگی بر وفق مرادتان است، آنها غمگین و دلمرده هستند. هر دوی شما در دو دنیای جدا هستید و هرگونه تلاشی برای برقراری ارتباط با شکست مواجه می‌شود. شاید سعی کنید حامی و دلگرم کننده باشید، اما به نظر می‌رسد هیچ چیز کارساز نیست. شما نمی‌توانید ارتباط برقرار کنید. چرا چنین است؟ شاید به این دلیل است که در آن لحظه هر دوی شما در دوره‌های متفاوتی هستید و مثل چرخ‌دنده‌های اتومبیل با سرعت‌های مختلفی حرکت می‌کنید. این حالت در مورد افراد نیز صادق است. شما باید راهی برای در هم گیر کردن چرخ‌دنده‌ها پیدا کنید تا اطمینان یابید که شما و فرد مقابل هماهنگ هستید، به نحوی که بدون توجه به این که چقدر با هم تفاوت دارید، بتوانید رابطه برقرار کنید. افراد با جذبه از انعطاف‌پذیری و خود رأیی پرهیز می‌کنند. آنها لذت می‌برند که از چشم دیگران هم به دنیا نگاه کنند. این یکی از اصلی‌ترین رازهای جذبه است، این توانایی را داشته باشید که دنیا را از چشم فرد مقابل ببینید. حال برای اثربخشی این تمرین را انجام دهید. ابتدا با گوش دادن به صحبت‌ها و نگاه کردن به زبان بدن مقابل، یا افرادی که با آنها صحبت می‌کنید رفتارشان را آگاهانه منعکس کرده و خود را با آنها تطبیق دهید اگر آنها تند صحبت می‌کنند خود را با آنها تطبیق دهید. اگر نسبتاً آهسته صحبت می‌کنند، شما هم همان‌طور صحبت کنید. اگر در هنگام صحبت کردن سر و دستشان را زیاد تکان می‌دهند، شما هم باید این کار را انجام دهید. اگر حرکات سر و دست خود را کنترل می‌کنند، شما هم همان‌طور رفتار کنید.

سپس هرچه که از نظر آنها موضوع روز است، سعی کنید از دیدگاه آنها به آن نگاه کنید. سرتان را تکان دهید، لبخند بزنید، موافقت کنید و از اصوات و الفاظ تأییدی استفاده کنید. اصل این است که آنها در ذهن‌شان بگویند: “من با این شخص خیلی راحت هستم. ما نقاط مشترک زیادی با هم داریم. ما خیلی به هم شبیه هستیم.” همه ما افراد را دوست داریم و با افرادی احساس راحتی می‌کنیم که به نظر می‌رسد با ما هماهنگ و سازگار هستند. از نظر ما آنها با جذبه هستند.


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For: اصول جذب دیگران

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

1 نظر

 1. امیررضا کشاورز می گوید

  ممنون از مطالب ارزشمندتون
  شخصا تجربه ی استفاده از کلمات کلیدی و تنظیم حجم صدا را دارم و تاثیر عجیبی دارد.
  پیشنهاد میکنم مقاله ای در مورد حجم صدا و تفاوت صدا از بینی و گلو و سینه و دیافراگم را در سایت قرار دهید.
  ممنونم از شما

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3