استاد زبان بدن کیست ؟

0
استاد زبان بدن کیست ؟Reviewed by پویا ودایع on Apr 19Rating:

به نظر شما استاد زبان بدن کیست ؟

چه کسی می تواند این مهرات را به دیگران یاد بدهد روانشناسان یا مدرسان آزاد و یا حتی پزشکان ؟

سوالی است که چند روز پیش در کلاس درس مطرح شد و جواب خیلی زا دوستان و حضار در کلاس برای من جالب بود . جواب های داده شد که شاید این جواب ها را یک کارشناس خبره می توانست بدهد . باعث شد اسن مطلب را در سایت قرار دهم تا با تاریخچه زبان بدن و استفاده ان در مذاکره اشنا شوید .

اول دوست دارم به سابقه زبان بدن در دنیا بپردازم . در زمان جنگ جهانی دوم سخنرانی های هیتلر بود که موتور محرک ارتش بی نطیر المان در جنگ بود . هیتلر بی‌شک یک سخنران ماهر و بسیار توانمند بود، او توانست در یک دوره تاثیر گذار  در تاریخ آلمان، با القای حس میهن‌پرستی و ایجاد امید در دل میلیون‌ها آلمانی وطن پرست آنها را متقاعد کند و با نیات خود هماهنگ کند و بتواند یک هسته متحد را در المان شکل دهد . ما شاید  سخنرانی‌های هیتلر را با زیرنویس یا دوبله انگلیسی ببینیم، اما چیزی که در اجرای این سخنرانی‌ها جالب است، مهارت و نوع زبان بدن، اشارات و میمیک‌های صورت هیتلر است، این نوع سخنرانی گرچه در دوران جنگ جهانی دوم توسط متفقین در کاریکاتورها و فیلم‌های کمدی به مسخره  گرفته می‌شد، اما در مقام عمل بسیار موفق بودند و هیتلر نخستین سیاستمداری بود که از زبان بدن در سخنرانی هایش استفاد می کرد .هیتلر یک خطیب ماهر مادرزاد نبود و گفته می‌شود که با تمرین و ممارست و آموزش، رفته‌رفته شیوه سخنرانی  و زبان بدن  را آموزش دیده بود.
در همان سالها سخنرانی های پر شکوه هیتلر   ، یک عکاس به نام هاینریش هافمن ، از جریان تمرین یکی از سخنرانی‌های او عکس‌هایی تهیه کرده بود، در این تمرین هیتلر در ضمن گوشی دادن به صدای سخنرانی ضبط‌شده  خود ،  زبان بدن را تمرین می‌کرد و با دیدن عکس های خود حرکات زبان بدن را اصلاح می کرد .

نمونه ای از این عکس ها رو می توانید اینجا و در کتاب جدید من  زبان بدن در مذاکره رویت کنید .

برای استاد شدن و یا یادگیری کامل زبان بدن شما نیاز به منابع کافی و کامل دارید و تحقیق و پژوهش در این باره که زبان بدن چیست ؟ و چرای آن در فرهنگ های مختلف  چیست ؟ برای یادگیری توصیه می کنم از منابع هراوارد و اکسفورد و کتاب های روانشناختی استفاده کنیید .    یک مدرس خوب باید روانشناخت خوبی باشد و بتواند تمام جوانب را درک کند . برای تحصیل و یا یادگیری حتما توصیه می کنم به کشور های دیگر سفر و کسب تجربه نمایید . تمام کتاب های این حوزه را بخوانید و یادداشت برداری کنید . یک پروژه برای خودتان تعریف کنید و ان را اجرا کنید .مطالب را دسته بندی کنید و برای انها یک مقاله بنویسید ، تقلید از روی کتاب ها خارجی نکنید انها برای فرهنگ ان کشور نوشته شده اند و نه برای استفاده در کشور ما ایران و روی هر یک از موضوعات با کارشناسان و روانشناسان خبره  مشورت نمایید . 

 

 

photo_2016-05-22_15-57-49 زبان بدن استاد زبان بدن کیست ؟ photo 2016 05 22 15 57 49


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  استاد زبان بدن کیست ؟

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +
دانلود فایل شناخت دروغ از طریق زبان بدن
اگر دوست دارید از حالت چهره و حرکات فرد بفهمید که او راست می گوید یا دروغ,کافیست ایمیل خود را وارد کنید تا فایل ۱۰ دقیقه ویدیویی که پویا ودایع در آن توضیح می دهد را به صورت رایگان دریافت کنید
قول می دهیم ایمیل های نامربوط به شما ارسال نکنیم