آموزش زبان بدن قسمت چهارده

1
آموزش زبان بدن قسمت چهاردهReviewed by پویا ودایع on Oct 24Rating:

در قسمت قبلی آموزش زبان بدن چهار عدد از دست دادن های بد در فرهنگ غرب و دنیا رو مورد بررسی قرار دادیم . در اینجا ادامه مقاله و بررسی بقیه شیوه ها رو خواهید خواند . 

سفت کردن و عقب نگه داشتن بازو

میزان مقبولیت: ۳ از ۱۰

به مانند کف دست رو به پایین، بازوی سفت و انعطاف ناپذیر از انواع تهاجمی دست دادن محسوب می شود و هدف اصلی آن حفظ فاصله و دور نگه داشتن طرف مقابل از فضای شخصی است. این سبک دست دادن بیشتر توسط افرادی استفاده می شود که فضای شخصی بیشتری نسبت به سایر افراد نیاز دارند و به نوعی قصد محافظت از این فضا را دارند.

زبان بدن - قسمت چهارده - 1 زبان بدن آموزش زبان بدن قسمت چهارده                    1

اینگونه افراد معمولا کمی به سمت جلو خم می شوند تا به نوعی طرف مقابل خود را دورتر از فضای شخصی شان نگه دارند.

کشاندن طرف مقابل به سمت خود

میزان مقبولیت: ۳ از ۱۰

این سبک دست دادن، سبک مورد علاقه برخی افراد سلطه جو است. در این حالت، فردی که به این شکل دست می دهد، دست طرف مقابل را که کاملا در حالت کشیده قرار دارد می گیرد و با اعمال فشار به سمت خود می کشد تا او را به فضای شخصی خودش وارد کند. این کار سبب عدم حفظ تعادل طرف مقابل می شود و شروع خوبی برای ایجاد یک رابطه تجاری یا دوستانه طولانی نیست.

زبان بدن - قسمت چهارده - 2 زبان بدن آموزش زبان بدن قسمت چهارده                    2

کسی که به این سبک دست می دهد می تواند سه معنی داشته باشد: یک اینکه، چنین فردی فقط در محدوده فضای شخصی خودش احساس امنیت می کند و ترجیح می دهد که دیگران دور و بر او باشند، دو اینکه ممکن است این فرد در فرهنگی بزرگ شده که محدوده تعریف شده برای فضای شخصی در آن فرهنگ کمتر از محدوده فضای شخصی در سایر فرهنگ ها باشد و سه اینکه، با برهم زدن تعادل شما به نوعی سعی در کنترل تان دارد. در هر حال، چنین شخصی به دنبال این است که آنطور که خودش می خواهد رفتار کند.

تکان دادن دست ها بیش از حد متعارف

میزان مقبولیت: ۴ از ۱۰

در این حالت، فرد دست طرف مقابل را می گیرد و چندین بار با انرژی تمام و به صورت ریتمیک و با سرعت زیاد دست طرف مقابل را تکان می دهد. معمولا تکان دادن دست تا هفت بار قابل قبول است ولی در این حالت شخص به قدری دست طرف مقابل را تکان می دهد که انگار دارد از طریق پمپ، آب از چاه بیرون می کشد.

زبان بدن- قسمت چهارده-3 زبان بدن آموزش زبان بدن قسمت چهارده                    3

همچنین معمولا در این حالت پس از چندین بار تکان دادن دست، فرد همچنان دست طرف مقابل را در دست خود نگه می دارد تا نگذارد طرف از دستش در برود و جالب اینکه بعضی ها سعی می کنند دست خود را بکشند و به نوعی خودشان را از دست چنین فردی نجات دهند.

سبک هلندی

این سبک به نوعی مشابه مورد ۱ یعنی «ماهی خیس» به حساب می آید با این تفاوت که در این حالت انگشتان دست کمی محکم تر و صاف هستند و دست تعرق کمتری دارد. مبدا این سبک دست دادن کشور هلند است و هلندی ها اصطلاحی در این مورد دارند و به شخصی که اینگونه دست می دهد می گویند که «فلانی مثل یک دسته هویج دست می دهد». در واقع در تصویر اول، اینطور به نظر می رسد که شخص سمت راست، به جای گرفتن انگشت های فرد سمت چپ تصویر که گویی هیچ حسی ندارند و هیچ گونه احساس خوبی را منتقل نمی کنند،  چهار هویج را در دستش گرفته است. این مسئله در تصویر دوم به وضوح مشخص است.

زبان بدن - قسمت چهارده - 4 زبان بدن آموزش زبان بدن قسمت چهارده                    4

زبان بدن سیاستمداران

دست دادن اسحاق رابین و یاسر عرفات

عکس زیر مربوط به سال ۱۹۹۳ در کاخ سفید است که «اسحاق رابین» نخست وزیر اسبق رژیم غاصب صهیونیستی و «یاسر عرفات» رئیس جمهور فقید حکومت خودگردان فلسطین را نشان می دهد که در حال دست دادن با یکدیگر هستند. این عکس حاوی نکات جالبی است. «کلینتون»، رئیس جمهور وقت ایالات متحده نیز به دلیل قرارگرفتن در وسط تصویر، قد بلندترش و همچنین دستان بازش که در پشت هر دو نفر قرار گرفته و گویی اوضاع را در کنترل دارد شخص کلیدی این تصویر است.

زبان بدن یاسر عرفات-1 زبان بدن آموزش زبان بدن قسمت چهارده                   1

اسحاق رابین (سمت چپ) بازویش را سفت نگه داشته تا یاسر عرفات نتواند او را به سمت خودش بکشد. اگر دقت کنید بازوی یاسر عرفات به سمت عقب است که نشانه ای از کشیدن طرف مقابل به سمت خودش است.

در واقع این عکس معروف نشان دهنده معادله قدرت بین طرفین است و هر دو طرف به قدری محکم بر روی پاهای خود ایستاده اند که به سمت یکدیگر کشیده نشوند. «اسحاق رابین» با سفت کردن بازویش و خم شدن به جلو سعی دارد عرفات را از فضای شخصی خودش دور نگه دارد در حالیکه «عرفات» مثل سیخ صاف ایستاده و سعی دارد با عقب نگه داشتن بازویش به نوعی به «اسحاق رابین» پاتک بزند و او را به سمت خودش بکشد.

در عکس زیر نیز «دونالد ترامپ» (نفر سمت راست) تاجر معروف آمریکایی و نامزد فعلی ریاست جمهوری آمریکا از حزب جمهوری خواه را می بینید که از کشاندن «میت رامنی» به سمت خود ابایی ندارد. «میت رامنی» رقیب «اوباما» در انتخابات ریاست جمهوری قبلی بود. البته شاید خوب باشد بدانید که ظاهرا رفتار و گفتار آقای «ترامپ» نشان می دهد که از غیرعادی بودن و جنجال به پاکردن خوشش می آید.

زبان بدن ترامپ-1 زبان بدن آموزش زبان بدن قسمت چهارده              1

در انتها باید گفت با توجه به اینکه در برخورد اول با افراد، همان چند دقیقه اول می توانند سرنوشت یک رابطه را مشخص کنند بهتر است در زمینه نحوه دست دادن با دیگران (خصوصا با افراد جدید) از دوستان و همکارانتان کمک بگیرد و سبک های قابل قبول را تمرین کرده و همینطور بازخورد اطرافیان را در مورد سبک دست دادنتان جویا شوید.

در آموزش های بعدی زبان بدن ، به معجزه لبخند و خنده، انواع و اثرات آنها می پردازیم.

برگزاری کلاس زبان بدن دوره مقدماتی  از ساعت ۹ الی ۱۷ عصر در  تهران .


حجم:
گوینده:
دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For: آموزش زبان بدن قسمت چهارده

شما همچنین ممکن است مانند سایر مقالات این نویسنده

1 نظر

 1. REZA MEHRABAN می گوید

  جناب ودایع نکته سنجی شما در تحلیل نکات بینظیر هست

انصراف از پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد ویژه "چگونه با هر کسی ارتباط بگیریم؟"توضیحات بیشتر + خرید
+ +

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3

ضمانت بازگشت وجه یک ماهه

پکیج عیدانه - پویا ودایع pot new3